استفاده کنندگان از ارزهای دیجیتال دو برابر شد؛

شوک مثبت به طلا/ بیت کوین بالای 42 هزار دلار

کدخبر: 429991
اقتصاد نیوز : نگرانی فدرال رزرو در مورد تورم بالاتر از پیش‌بینی، ماندگاری تورم و مسئله‌ای که گونه دلتای کرونا برای بازسازی در نیمه دوم سال ایجاد می‌کند، در سخنان جروم پائول منعکس شد و بر روند قیمتی طلا تاثیر گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز، بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 42 هزار و 236 دلار و کمترین قیمت آن 38 هزار و 397 دلار ثبت شده است.

قیمت بیت کوین در حوالی ساعت 13 به وقت ایران در حوالی 41 هزار و 593 دلار قرار داشت. بازدهی 24 ساعته آن حدود 5 درصد و بازدهی هفت روزه آن حدود 24 درصد بود. سرمایه بازار بیت کوین با این رشد قیمت به حوالی 782 میلیارد دلار رسیده بود.

https___specials-images.forbesimg.com_imageserve_5e663cdae1e6170007592929_0x0

دومین ارز دیجیتال مهم دنیا نیز بازدهی 24 ساعته و هفت روزه مثبت به ثبت رساند. قیمت اتریوم در حوالی ساعت 13 به وقت ایران در حوالی 2 هزار و 460 دلار قرار داشت و سرمایه آن به 287 میلیارد دلار رسیده بود.

پذیرش ارزهای دیجیتال در حال گسترش است

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که شمار افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند از ماه ژانویه مصادف با دی و بهمن بیش از دو برابر شده است. تحقیقات انجام شده‌ حاکی از آن است که اقدامات شرکت‌های بزرگی مانند تسلا، ویزا، مستر کارت و اقدام ال سالوادور که بیت کوین را وسیله قانونی انجام مبادلات اعلام کرد، در گسترش پذیرش ارزهای دیجیتال موثر بوده است.

طلا آخر هفته گذشته را چگونه سپری کرد؟

طلا در پایان معاملات روز چهارشنبه بالای 1810 دلار قرار گرفت. روند قیمتی طلا در روز پنج‌شنبه صعودی بود و فلز گرانبها در آخرین ساعات معاملات این روز در حوالی 1830 دلار قرار داشت.

قیمت طلا در روز جمعه دوباره قدری افت کرد و در پایان معاملات هفته گذشته روی 1814 دلار ایستاد. برخی تحلیل‌گران احتمال می‌دهند طلا در هفته جاری مرز 1850 دلار را پشت سر بگذارد.

تاثیر سخنان جروم پائول بر قیمت طلا

رئیس فدرال رزرو در سخنرانی روز چهارشنبه خود به نوعی مطرح کرد که تورم از سطوحی که فدرال رزرو پیش‌بینی کرده بود خیلی بالاتر است و احتمال دارد باز هم رشد کند و پایدار بماند. جروم پائول به مسئله‌ای که گونه دلتای ویروس کرونا ایجاد کرده است نیز اشاره کرد و گفت که احتمالا این امر بازسازی اقتصادی در نیمه دوم سال را با مشکل مواجه می‌کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما