روند بازار ارز در اولین روز هفته

ضربه نزولی به نوسان گیران دلار؟

کدخبر: 431565
در اولین روز هفته دو عامل می توانند به عنوان نیروهای مقاوم در برابر فشارهای کاهشی به قیمت دلار ایفای نقش کنند.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز دلار به احتمال زیاد معاملات خود را کاهشی آغاز خواهد کرد. یکی از دلایل مهمی که پس از انتخابات ریاست جمهوری زمینه ساز رشد قیمت دلار شد، خروج ایران از مذاکرات هسته ای و به تعویق انداختن آن بود. با این حال، دیروز بعدازظهر خبری منتشر شد که جهت انتظارات معامله گران را حداقل به صورت موقت تغییر داد. وال استریت ژورنال  دیروز گزارش داد که  امیرعبداللهیان (به عنوان یکی از گزینه های احتمالی وزارت خارجه دولت ابراهیم رییسی) به مقامات اروپایی گفته ایران متعهد به بازگشت به مذاکرات وین است.

دلار پشت خطی

با انتشار این خبر،‌ میزان فعالیت فروشندگان در بازار پشت خطی زیاد شد و قیمت دلار از سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان فاصله گرفت. با توجه به چنین شرایطی می توان پیش بینی کرد که اسکناس آمریکایی در ابتدای روز جاری در سطح پایین تری نسبت به انتهای هفته گذشته قرار داشته باشد. با این حال، شرایط منطقه ای و سرعت تغییرات خبری به اندازه ای است که نمی توان با اطمینان از ادامه شرایط نزولی صحبت کرد. به نظر می رسد در حالی که برخی معامله گران اقدام به فروش ارزهای پایین خرید خود کنند،‌ نیم نگاهی برای خرید دوباره ارز در سطوح پایین تر را  داشته باشند.

نیروهای صعودی بازار ارز

در اولین روز هفته دو عامل نیز می توانند به عنوان نیروهای مقاوم در برابر فشارهای کاهشی به قیمت دلار ایفای نقش کنند. اولین عامل کاهش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بود که می تواند زمینه ساز ورود سکه بازان به بازار دلار شود. دیگر عامل بسته شدن بخشی از مرزهای شرقی ایران با افغانستان بود. از نظر برخی فعالان،‌ این موضوع ورود اسکناس آمریکایی به کشور را سخت می کند و به طور کلی نا امنی های افغانستان خبر مناسبی برای بازار ارز نیست.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما