پیش بینی بازار سکه در 24 مرداد

مسیر خوانی بازار سکه از پشت خط/سقف قیمت سکه

کدخبر: 433420
پیش بینی می شود قیمت سکه در بازار امروز تحت تاثیر قیمت دلار نوسان روبه بالا داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، در هفته گذشته قیمت سکه دنباله رو قیمت دلار بود نوسان های قیمت طلا نتوانست از رشد قیمت سکه بکاهد و به همین خاطر حباب قیمت سکه در بازار به محدوده منفی هفت درصد رسید. در واقع قیمت بازاری سکه از ارزش ذاتی آن هفت درصد فاصله داشت. مقاومت قیمت سکه در برابر کاهش قیمت اونس در نهایت نتیجه داد. با افزایش قیمت دلار در بازار جهانی از میزان حباب قیمت سکه کاسته شد و درصد حباب به کمتر از 5 درصد رسید.

وقتی از معامله گران دلیل حباب بالای سکه سئوال می شود یک پاسخ داده می شود:انتظارات افزایشی در بازار سکه فعال است.با این حساب میتوان گفت سکه‌بازان همراه با نرخ دلار موقعیت خرید و فروش می گیرند و در صورتی که نرخ دلار در همین دامنه یعنی 26 هزار و 300  تا 26 هزار و 700 تومان نوسان داشته باشد و نرخ اونس جهانی افزایش یابد، دوباره سکه‌بازان در موقعیت خرید قرار می گیرند که به افزایش قیمت سکه منجر می‌شود. البته  به گفته سکه‌بازان، نرخ سکه برای صعود با سطح مقاومت جدی 12 میلیون تا 12 میلیون و 200 هزار تومان روبروست که برای ساختن روند صعودی جدید، باید این سطح را پرقدرت بشکند و در صورت این اتفاق خریداران جدید نیز به بازار اضافه خواهند شد.

در بازار امروز نیز از مسیر معاملات پشت خطی می توان حدس زد که قیمت سکه مجددا به محدوده 11 میلیون و 700 هزار تومان باز می گردد. زیرا در این معاملات قیمت نرم نرمک خود را محدوده 11 میلیون و 680 هزار تومان تا محدوده 11 میلیون و 720 هزار تومان نزدیک دارد. یکی از دلایل برگشت قیمت سکه به سخنان محمد مخبر معاون اول باز می گردد که در کانال های وابسته به معامله گران بازنشر می شد. به نقل از مخبر گفته شد که به توافق با غرب خوش بین نیست. سخنان نفر دوم دولت بازاری را که در مسیر کاهش بود صعودی کرد.

 

 

تیتر یک
  • اتحادهای جدید به مثابه ابزار اعمال قدرت آمریکا در جهان

    ترک خاک افغانستان، تاکید بر هدف محوری مهار چین، و در اولویت قرار گرفتن اتحاد‌های قدیمی آنگلوساکسونی در برابر اتحاد‌های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما