کاردانو فاصله خود را با باینانس زیاد کرد

پیش بینی آینده قیمت طلا /کاهش قیمت بیت کوین

کدخبر: 434326
اکثریت اعضای فدرال رزرو با کاهش خرید اوراق موافقند اما گزارش ضعیف از بازار کار در ماه جاری می‌تواند کاهش خرید دارایی را به تعویق بیاندازد و قیمت طلا را صعودی کند.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت بیت کوین پیش از ظهر امروز به وقت ایران در حوالی 44 هزار و 443 دلار قرار داشت. بازدهی 24 ساعته و هفت روزه آن منفی و سرمایه بازار این ارز دیجیتال به 834 میلیارد دلار رسیده بود.

قیمت اتریوم نیز بازدهی 24 ساعته و 7 روزه منفی را به ثبت رسانده بود. قیمت اتریوم هم صبح امروز به وقت ایران مرز 3 هزار دلار را از دست داده و روی 2 هزار و 999 دلار قرار گرفته بود. سرمایه بازار اتریوم به 351 میلیارد دلار رسیده بود.

قیمت کاردانو افزایش یافت

تغییرات قیمتی کاردانو در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود. بازدهی 24 ساعته باینانس مانند بیت کوین و اتریوم منفی بود. این امر باعث شد کاردانو فاصله خود با باینانس را افزایش دهد و جایگاه سوم را برای خود تثبیت نماید.

صورت جلسه فدرال رزرو و آینده قیمت طلا

قیمت طلا در پایان معاملات روز گذشته روی 1788 دلار قرار گرفت. قیمت طلا در شروع معاملات امروز 1780 دلار بود و در اولین ساعات معاملات امروز نوساناتی محدود را به ثبت رساند و پیش از ظهر امروز روی همان 1780 دلار قرار داشت.

سکه طلا

روز گذشته صورت جلسه کمیته بازار باز فدرال رزرو منتشر شد. مهمترین موضوع این صورت جلسه این بود که اکثریت اعضا موافق بودند که خرید دارایی را کاهش دهند. (در حال حاضر میزان خرید دارایی فدرال ماهانه 120 میلیارد دلار است).

البته بر سر زمان شروع این فرایند توافق وجود نداشت. برخی از اعضاء معتقد بودند پیش از شروع کاهش خرید اوراق باید گزارش بازار کار ماه جاری را نیز مشاهده کرد و در صورتی که گزارش امیدوارکننده و نشان دهنده حاصل شدن پیشرفت مورد انتظار بود، در مورد کاهش خرید اوراق اقدام کنند.

بخش قابل توجهی از اعضا معتقد بودند کاهش خرید اوراق نباید قبل از سال آینده شروع شود. آن‌ها در مورد تاخیری که گونه دلتای ویروس کرونا می‌تواند در فرایند بازسازی اقتصادی به وجود آورد نگران بودند و می‌گفتند در مورد کاهش خرید دارایی نباید عجله کرد. نگرانی در مورد گونه دلتای ویروس کرونا به صورت مکرر در این صورت جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

واکنش طلا در وهله اول به انتشار این صورت جلسه مثبت بود، اما شروع کاهش خرید دارایی احتمالا واکنش منفی قیمت طلا را به دنبال خواهد داشت. چیزی که می‌تواند کاهش خرید اوراق را به تعویق بیاندازد گزارش ضعیف بازار کار برای ماه جاری است. از این رو به نظر می‌رسد گزارش بازار کار این ماه برای فعالان بازار طلا اهمیت زیادی داشته باشد.

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۳ آذر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۳ آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:…

از دست ندهید
بلیط هواپیما