گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

حفظ مرز حساس توسط دلار/سکه کاهشی شد

کدخبر: 439775
اقتصادنیوز: امروز 20 شهریور 1400 دلار موفق شد مرز 27 هزار و 800 تومان را حفظ کند، با این وجود قیمت سکه تغییراتی منفی را نسبت به نرخ عصر پنج‌شنبه به ثبت رساند.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت دلار آمریکا در آخرین روز هفته گذشته از مرز 27 هزار و 800 تومان عبور کرد و روی 27 هزار و 820 تومان قرار گرفت.  دلار در شروع معاملات امروز روی مرز حساس 27 هزار و 800 تومان قرار داشت، قیمت دلار در همان ابتدای امر مرز حساس را از دست داد، اما دوباره صعودی شد و در به بالای مرز حساس قرار گرفت، قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات روز شنبه روی 27 هزار و 830 تومان قرار داشت.

N1

قیمت دلار بازار و ارزش دلار با تبدیل درهم همگرا شدند

قیمت درهم امارات در شروع معاملات امروز روی 7 هزار و 600 تومان قرار داشت. با ضرب کردن این عدد در نرخ تبدیل درهم (3.673) عدد 27 هزار و 915 تومان به دست می‌ِآید. بر این اساس اندازه حباب قیمتی دلار مثبت بود. در ادامه معاملات قیمت درهم قدری پایین آمد و نرخ دلار رشد کرد تا اندازه حباب قدری کوچک و نرخ درهم و دلار همگرا شوند. قیمت درهم در آخرین ساعات معاملات امروز روی 7 هزار و 590 تومان قرار گرفت.

قیمت سکه امامی کاهش یافت

قیمت طلای جهانی در روز جمعه کار خود را زیر مرز 1800 دلار و روی رقم 1787 دلار به پایان رساند. قیمت سکه امامی ظهر پنج‌شنبه روی 12 میلیون و 60 هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه در طول معاملات امروز افت کرد و در نهایت روی 12 میلیون و 20 هزار تومان قرار گرفت. افت قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که قیمت دلار در انتهای کار تغییراتی مثبت را نسبت به ظهر روز پنج‌شنبه به ثبت رسانده بود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در شروع معاملات امروز افت کرد، اما دوباره افزایش یافت و در نهایت تغییراتی مثبت را نسبت به ظهر روز پنج‌شنبه به ثبت رساند. قیمت سکه امامی خلاف قیمت دلار حرکت کرد و تغییراتی منفی را نسبت به ظهر پنج‌شنبه ثبت کرد. روند قیمتی درهم به گونه‌ای بود که قیمت دلار آزاد و دلار با تبدیل درهم در طول معاملات امروز همگرا شدند.

N

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما