قیمت طلای جهانی بالای 1800 دلار قرار گرفت

رشد قیمت بیت‌کوین واتریوم

کدخبر: 440737
اقتصادنیوز: امروز قیمت بیت‌کوین و اتریوم در حالی افزایش یافت که رئیس سازمان بورس آمریکا مدعی است، قانون‌گذاری مقابل رمزارزها با جدیت در حال پیشرفت است و چین نیز قوانین محدودیت‌زا برای استخراج رمزارز را گسترش می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت طلای جهانی در معاملات روز گذشته رشد کرد و از مرز 1800 دلار گذشت. این رقم در شروع معاملات امروز حدود 1804 دلار بود. قیمت طلا در اولین ساعات معاملات امروز در دامنه‌ای محدود نوسان می‌کرد. قیمت طلا امروز رقم‌هایی زیر 1800 دلار را نیز به ثبت رسانده بود و در ساعت 14 و 20 دقیقه عصر به وقت ایران روی 1802 دلار قرار داشت.

طلا

قیمت بیت کوین و اتریوم افزایش یافت

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 47 هزار و 167 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود. سرمایه بازار بیت کوین روی 887 میلیارد دلار قرار داشت و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 3.7 درصد اختلاف داشتند.  افزایش قیمت بیت کوین در حالی اتفاق افتاد که رئیس سازمان بورس و اورق بهادار آمریکا اصرار دارد که قانون‌گذاری در مورد ارزهای دیجیتال به نحوی کارآمد انجام شود. گری کنسلر گفته است قانونگذاران با جدیت مشغول کار هستند تا مجموعه قوانینی برای نظارت بر بازار بسیار پر نوسان ارزهای دیجیتال وضع کنند. در نقطه مقابل یک سناتور جمهوری‌خواه، گری گنسلر را محکوم کردکه عقاید و تمایلات شخصی خود را در قانون‌گذاری مقابل رمزارزها دخیل کرده است.

دومین رمزارز مهم دنیا نیز تغییرات قیمتی منفی را در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ثبت رساند. قیمت اترویم روی 3 هزار و 403 دلار قرار داشت، سرمایه آن به 399 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن حدود 4.5 درصد اختلاف داشتند.  

گسترش محدودیت‌های رمزارزی در چین

از دیگر حرکت‌های محدود‌کننده برای ارزهای دیجیتال می‌توان به گسترش ممنوعیت‌ استخراج رمزارز در چین اشاره کرد. بر این اساس اقدامات مقتضی برای توقف و ممنوع کردن استخراج ارزهای دیجیتال در استان هبی چین در حال انجام است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما