گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازارهای جهانی

سقوط ۲هزاردلاری بیت‌کوین/سردرگمی در بازار جهانی طلا

کدخبر: ۴۴۲۸۷۸
اقتصادنیوز: پس‌لرزه‌های تصمیم چین برای غیر قانونی اعلام کردن کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین را تحت تاثیر قرار داد. این رمزارز در ساعات اخیر 2000 دلار از ارزش خود را از دست داد.
سقوط ۲هزاردلاری بیت‌کوین/سردرگمی در بازار جهانی طلا

به گزارش اقتصادنیوز بیت‌کوین در 24 سپتامبر(۲ مهر) سقوطی 2000 دلاری را  در یک ساعت تجربه کرد، بسیاری از تحلیل‌گران این کاهش قیمت را ناشی از تصمیم اخیر چین در غیر قانونی اعلام کردند کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارزها مرتبط دانسته‌اند.  

چین روز جمعه مجدد بر موضع  خود درباره رمز‌ارزها تاکید کرد و موجب تغییر روند صعودی دو روز اخیر بیت‌کوین شد.

بانک مرکزی چین (PBOC) اعلام کرد که بیت کوین ، اتریوم و استیبل‌کوین به عنوان ارز قابل خرید قانونی شناخته نمی‌شوند و نمی‌توانند در بازار ارز استفاده شوند. بانک مرکزی چین هم‌چنین همه فعالیت های شرکت‌های مرتبط با ارز مجازی ، از جمله معاملات و مبادلات ارز مجازی در خارج از کشور که به ساکنان چین خدمات ارائه می‌دهند  را غیرقانونی اعلام کرد.

پس از انتشار اخبار PBOC ، بیت کوین نزدیک به 2هزار دلار کاهش یافت و به 42هزار و 800 دلار رسید و از افزایش 3 درصدی روز پنجشنبه خود عقب‌نشینی کرد.

coindesk-BTC-chart-2021-09-24 (1)

سردرگمی در بازار طلا

طلا در اوایل معاملات روز جمعه آمریکا رشد نسبی داشت، اما دوباره با روند نزولی رو به رو شد. در اواخر هفته جاری برخی عوامل کاهش ریسک به بازار بازگشتند و این امر موجب کاهش تقاضا برای پناهگاه‌هایی چون فلز زرد شد. شاخص دلار آمریکا در این روز صعود فلز گرانبها را محدود کرد. 

به نظر می رسد سرمایه گذاران طلا همچنان سردرگم هستند و هنوز توانایی اتخاذ راهبردی مناسب را پیدا نکرده‌اند.

gold

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید