گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین و طلا

کدخبر: 453817
انتظار می رود تورم بالاتر، قیمت بیت کوین و طلا را تا پایان سال بیشتر کند.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت بیت کوین چهارشنبه قبل از سقوط به بالاترین سطح خود رسید. در روز جاری اما این ارز دیجیتالی با کاهش قیمت رو به رو شد.

بیت کوین روز چهارشنبه پس از انتشار گزارشی که تورم بالاتر از حد انتظار را در ماه اکتبر نشان داد، به بالاترین قیمت خود یعنی حدود 68هزار و 950 دلار رسید. این ارز دیجیتال در نهایت با ظاهر شدن سیگنال‌های کوتاه‌مدت اضافه خرید در نمودارها، سودهایی را به دست آورد.

پس از انتشار گزارش تورم در آمریکا، طلا نیز به بالاترین سطح خود از ژوئن(تیر) رسید. همانطور، این فلز گرانبها روز چهارشنبه همبستگی منفی خود را با بیت کوین معکوس کرد.

ادوارد مویا، تحلیلگر در Oanda، یک شرکت کارگزاری ارز، گفت: «واکنش تند به داغ ترین نرخ تورم در 30 سال گذشته باعث ایجاد ریسک گریزی شد که با دلار قوی و ضعیف شدن ارزهای دیجیتال همراه بود.»

مویا نوشت: «وال استریت به سرعت متوجه می‌شود که تورم هنوز در حال کاهش نیست و تقاضا برای پوشش‌های تورمی تا پایان سال قوی باقی خواهد ماند.»

coindesk-BTC-chart-2021-11-11                                       

طلا پس از افزایش قیمت در معاملات دیروز آمریکا توانست مقداری از افزایش قیمت خود را حفظ کند. قیمت اکنون در حدود 1854 دلار در هر اونس است که در بالاترین سطح خود از 16 ژوئن( ۲۶ خرداد) قرار دارد.

نقره نیز به خوبی معامله می شود اما زیر سطح روانی 25 دلار در هر اونس باقی ماند.

gold

 

 

تیتر یک
  • موانع همچنان باقی است!

    اقتصادنیوز: اهمیت مذاکرات این هفته برای دیپلمات‌های اروپایی تأکید بر سرنوشت مذاکرات هسته‌ای ایران است، طرف ایرانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما