گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

واکنش دلار و طلا به اظهارات رئیس فدرال‌رزرو

کدخبر: 458420
اقتصادنیوز: دیروز اظهارات و موضع‌گیری‌های جروم پاول در دور جدید ریاست خود بر فدرال رزرو اثر مهمی بر بازار طلا و شاخص دلار گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در ایامی که به صورت سنتی روزهای خوبی برای بازار طلا و نقره به شمار می‌رود، شاهد روند نزولی قیمت این فلزات بودیم، روندی که موجب از دست رفتن بخش عمده سودهای پیش‌بینی شده در اواخر نوامبر و دسامبر 2021 در این بازار شده است. برخی تحلیل‌گران این روند را به موضع‌گیری اخیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو وابسته می‌دانند. آنها بر این باورند که او با پیشنهاد این که یک سیاست پولی سخت‌گیرانه‌تر، اقتصاد آمریکا را از تورم موجود دور خواهد کرد، موجب افت بازار فلزهای گرانبها  وهمچنین افت شاخص دلار شده است.

هر اونس طلا در ماه فوریه(بهمن) با 13 دلار و 90 سنت کاهش به 1771 دلار و 50 سنت رسید و نقره مارس(اسفند) نیز با افت 0.082 دلاری به 22 دلار و 77 سنت در هر اونس رسید. معامله گران و سرمایه گذاران اظهارات دیروز پاول و جانت یلن، وزیر خزانه داری را در مراسم ادای سوگند خود در سنا را به دقت زیر نظر گرفتند. آنها همچنین می‌خواستند نوع واکنش سکانداران اقتصادی آمریکا به سویه جدید کرونا را بررسی کنند. به نظر می‌رسد پاول نگرانی کمتری نسبت به روند کاهش تقاضا در صورت طغیان احتمالی اومیکرون دارد.

gold

افت اندک بیت‌کوین

دیروز بیت کوین به زیر مرز 58 هزار دلار کاهش یافت. خریداران بیت کوین (BTC) نتوانستند جهش قیمت دیروز را حفظ کنند، اگرچه حمایت حدود 53هزار تا 55هزار دلار می تواند عقب نشینی فعلی را تثبیت کند.

این ارز دیجیتالی در 24 ساعت گذشته حدود 2 درصد کاهش ارزش داشته است.

Screen Shot 1400-09-09 at 23.33.58

 

 

 

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما