درخواست کودک باهوش‌تر از اینشتین در روز تولدش!

قیمت طلا در انتظار شروع هفته/ اومیکرن و آینده اقتصاد جهانی

کدخبر: 464595
اقتصادنیوز: قیمت طلا بعد از عملکرد خوب آخر هفته گذشته انتظار شروع معاملات فردا را می‌کشد. سه سناریو برای اومیکرون و تاثیر آن بر اقتصاد مطرح می‌شود که می‌تواند قیمت طلا را متاثر کند.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت طلای جهانی در معاملات روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته عملکرد خوبی داشت و در نهایت روی 1809 دلار قرار گرفت. بازار طلا در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است  و فعالان بازار طلا انتظار شروع معاملات هفته در روز دوشنبه را می‌کشند.

سه سناریو برای آینده اومیکرون و آینده طلا

رشد اقتصادی به نوعی در مقابل قیمت طلا قرار دارد، این فرایند با گونه اومیکرون ویروس کرونا و تاثیر آن بر سلامت جامعه جهانی ارتباط دارد. اطلاعات در مورد اومیکرون ناقص است، اما سه سناریو بر اساس قدرت تاثیرگذاری این ویروس ترسیم می‌شود. اول اینکه اومیکرون منجر به افزایش ابتلا شود، اما بیماری شدید در افراد ایجاد نکند، در این حالت فدرال رزرو برنامه‌های انقباضی خود مانند تسریع تیپرینگ و افزایش سه مرتبه‌ای نرخ بهره در سال 2022 را اجرا خواهد کرد و قیمت طلا در تنگنا قرار خواهد گرفت.

در سناریوی دوم فرض می‌شود نیاز به واکسیناسیون بیشتر ضروری باشد، در این حالت، بانک‌های مرکزی برخی از برنامه‌های انقباضی خود را متوقف خواهند کرد و شانسی برای رشد طلا ایجاد خواهد شد.

در سناریو سوم فرض می‌شود، واکسن‌هایی که به صورت گسترده زده شده‌اند، نتوانند اومیکرون را متوقف کنند، در این حالت انتظار کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال آتی میلادی می‌رود. قیمت طلا فرصتی برای رشد می‌یابد، اما بعید است ضربه وارده به سنگینی زمستان سال گذشته باشد.

قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 35 دقیقه عصر امروز به وقت ایران روی 49 هزار و 790 دلار قرار داشت و تغییرات 24 ساعته آن منفی بود. سرمایه بازار بیت کوین  943 میلیار دلار گزارش می‌شد و بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته 2.9 درصد اختلاف داشتند.

بیت کوین

قیمت اتریوم نیز مانند بیت کوین تغییراتی منفی را در 24 ساعت گذشته به ثبت رسانده و 4 هزار و 28 دلار گزارش می‌شد. سرمایه بازار اتریوم در حوالی 480 میلیار دلار قرار داشت و بیشترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 3.1 درصد از کمترین قیمت آن بیشتر بود.

کودک 12 ساله برای تولد خود ارز دیجیتال خواست

از اخبار حاشیه‌ای جالب بازار ارزهای دیجیتال می‌توان به درخواست یک کودک 12 ساله برای هدیه تولد خود اشاره کرد. بارنابی سویین‌بورن برای هدیه کریسمس خود دو درخواست داشت. اول اینکه در تست آی کیو منسا شرکت کند، این کودک 12 ساله در تست اشاره شده نمره 162 را کسب کرد، آلبرت اینشتین در این تست رتبه 160 را به دست آورده بود. این کودک علاوه بر شرکت در این تست برای هدیه تولد خود ارز دیجیتال درخواست کرد. مثل اینکه این کودک باهوش 12 ساله بازار ارزهای دیجیتال را با دقت زیر نظر دارد و می‌خواهد یک برنامه‌نویس شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما