قیمت طلای جهانی کاهش یافت

شناسایی عامل افت قیمت اخیر رمزارزها

کدخبر: 465458
اقتصادنیوز: قیمت رمزارزهای مهم افت کرد. تحلیل‌گران معتقدند موضع‌گیری‌های فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره در سال آینده از نگرانی‌های تورمی کاست و بازار رمزارزها را نزولی کرد، بعد از آن افزایش فروش‌ها باعث تشدید این روند شد.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت طلای جهانی روز گذشته تا 1820 دلار نیز بالا رفت، اما دوباره نزولی شد و در نهایت روی 1806 دلار قرار گرفت. قیمت طلا تا ساعت 13 و 35 دقیقه عصر امروز به وقت ایران حرکت معناداری به سمت بالا نداشت و در این زمان 1802 دلار گزارش می‌شد. تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند سال آینده وضعیت رشد اقتصادی اقتصادهای بزرگ دنیا مساعد باشد و فشارهای تورمی نتواند مانع فرایند بازسازی اقتصاد شود. با این وجود فاکتور ریسک همچنان بالا ارزیابی می‌شود و نگرانی در مورد گونه جدید ویروس کرونا هنوز از بین نرفته است. برایند این تاثیرات احتمالا روند قیمتی طلا در سال آینده را رقم خواهد زد.

طلا

افت قیمت بیت کوین و اتریوم

قیمت بیت کوین در ساعت 13 و 36 دقیقه عصر امروز به وقت ایران روی 47 هزار و 907 دلار قرار داشت و تغییرات آن نسبت به 24 ساعت و 7 روز گذشته منفی بود. سرمایه بازار بیت کوین 905 میلیارد دلار گزارش می‌شد و بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذاشته حدود 4.1 درصد اختلاف داشتند.

قیمت اتریوم نیز تغییراتی منفی را در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ثبت رساند و 3 هزار و 810 دلار گزارش می‌شد. سرمایه بازار اتریوم 453 میلیارد دلار و اختلاف بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته 4.4 درصد بود.

در اکوایران ببینید؛

برنامه‌های انقباضی فدرال بازار ارزهای دیجیتال را نزولی کرد

افت قیمت ارزهای دیجیتال در روز گذشته شدیدتر نیز بود. برخی برنامه‌های فدرال رزرو را علت افت قیمت ارزهای دیجیتال می‌دانند. بر این اساس فدرال رزرو اعلام کرده است که در سال آینده خرید دارایی را کاهش و اجازه می‌دهد نرخ بهره افزایش یابد. از آنجا که ارزهای دیجیتال به نوعی در ماه‌های اخیر نقش یک مانع تورمی را بازی می‌کردند، نگرانی‌های تورمی مانند یک نیروی صعودی بر قیمت رمزازها عمل می‌کرد و جدیت فدرال رزرو در مقابله با تورم باعث شده است، امیدها به آینده قیمتی رمزارزها قدری تضعیف شود. البته خبر فروش بخشی از سهام شرکت تسلا توسط ایلان ماسک نیز بین فعالان بازار رمزارزها جلب توجه می‌کرد و می‌توانست بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر گذاشته باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما