تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛

خوش‌بینی سرمایه‌گذاران خرد به آینده طلا

کدخبر: 474256
اقتصادنیوز: بررسی پیش‌بینی‌های این هفته بازارهای جهانی نشان از آن دارد که سرمایه‌گذاران خرد نسبت به طلا خوش‌بین هستند. با این حال، مشارکت در نظرسنجی کم است.

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس آخرین نتایج نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، بازار جهانی طلا احتمالا این هفته بالای مرز 1800 دلار  برای هر اونس باقی خواهد ماند.

نتایج همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خرد نسبت به طلا خوش‌بین هستند. با این حال، مشارکت در نظرسنجی کم است.

تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که قیمت طلا در معادله بغرنج اقتصاد جهانی و تورم فزاینده سردرگم است. موضع‌گیری‌های اخیر فدرال‌رزرو درباره نرخ سود نیز آینده طلا را مبهم‌تر کرده است.

photo_2022-02-05_13-22-06

این هفته 17 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، پنج نفر معادل 29 درصد روند طلا در هفته آتی را صعودی ارزیابی کرده‌اند. در مقابل 35درصد روند را نزولی و 35 درصد هم بازار را با نوسان اندک پیش‌بینی کرده‌اند.

در همین حال، 683 نفر در نظرسنجی آنلاین خرده فروش‌ها حضور داشته‌اند. از این تعداد، 385 نفر معادل 56 درصد روند مثبتی را برای طلا در هفته آتی پیش‌بینی کرده‌اند.. حدود 22 درصد بازار طلا رامنفی و 21 درصد نیز براین باورند که طلا هفته‌ای کم‌نوسان را در پیش خواهد داشت. 

این پیش‌بینی‌ها در حالی مطرح می شود که قیمت ها در پایان هفته 1 درصد نسبت به هفته پیش رشد داشته است. در حال حاضر هر اونس طلای آتی آوریل 2022  حدود  1807.10 دلار معامله می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی