بازار دلار رنج شد /زیر پای سکه خالی می شود؟

دلار بوسه خداحافظی را می زند؟ /الاکلنگ اونس و دلار

کدخبر: 495968
معامله‌گران پیشکسوت اعتقاد داشتند برای اینکه شاهد بوسه خداحافظی دلار با سقف قبلی باشیم باید کف قیمتی شکسته شود، اتفاقی که از دید آن‌ها هنوز رخ نداده است.

به گزارش اقتصادنیوز، بازار دلار رنج شد، قیمت دلار در نیما بدون تغییر در ۲۵ هزار و 140 تومان ماند و در بازار متشکل کاهش یافت.

قیمت دلار نیمایی و دلار متشکل چند؟

در سامانه نیما که محل خرید و فروش رسمی برای صادرات و واردات است، قیمت دلار تقریبا بدون تغییر در 25 هزار و 100 تا 130 تومان ماند. در بازار متشکل که نماد خرید و فروش اسکناس است، قیمت کاهش پیدا کرد و به ۲۵ هزار و 498 تومان رسید.

دلار هرات عقب نشینی کرد

به گزارش اکوایران، در بازار مهمترین اتفاق عقب نشینی دلار هرات از سقف به کف کانال بود. معامله‌گران اعتقاد داشتند دلار هرات در نقطه مقاومت با فشار فروش روبرو شد.

سیگنال هرات به بازار ارز تهران

اتفاقات بازار هرات به کاهش قیمت دلار در بازار تهران نیز کمک کرد. با این حال در ادامه روز، بازار شاهد برگشت قیمتی بود. اما تکنیکال‌ها اعتقاد داشتند این برگشت، پولبک نزولی است. یعنی دلار به بالاترین نقطه قبلی برمی‌گردد و با لمس این نقطه، وارد فاز نزولی می‌شود.

دلار بوسه خداحافظی را خواهد زد؟

معامله‌گران پیشکسوت اعتقاد داشتند برای اینکه شاهد بوسه خداحافظی دلار با سقف قبلی باشیم باید کف قیمتی شکسته شود، اتفاقی که از دید آن‌ها هنوز رخ نداده است.

اما آن چیزی که ذهنیت نزولی در بازار را تقویت کرده، خبرهای جدید از مذاکرات وین بود. موج جدید خبر از مذاکرات وین و برگشت باقری، معامله‌گران را بیش از گذشته محتاط کرد.

حرکت الاکلنگی بین اونس و دلار

در بازار سکه اعتقاد بر این بود که تا وقتی‌که قیمت سکه زیر ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است امکان حرکت به سمت حمایت ۱۳ میلیون و 800 هزار تومان وجود دارد. معامله‌گران سکه در سه‌شنبه درباره نوسان صعودی اونس نظر جالبی داشتند؛ نوسان اونس فقط از حباب سکه و آبشده کم می‌کند.

سکه‌بازان اعتقاد دارند اگر روند صعودی اونس ادامه‌دار باشد، قیمت دلار پایین می‌آید تا سکه کماکان در بازی بماند، درواقع معامله‌گران سکه تلاش می‌کنند یک حرکت الاکلنگی بین اونس و دلار برقرار کنند تا زیر پای سکه خالی نشود.

قیمت دلار در صرافی ها تغییر کرد؟

نکته بازار سه‌شنبه تابلو برخی صرافی‌ها بود. درحالیکه بیشتر صرافی‌ها قیمت رسمی ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان رو زده بودند اما چند صرافی ۵۰۰ تومان بالاتر قیمت را اعلام می‌کردند، این اتفاق تقریبا در هفته‌های اخیر سابقه نداشته است.

تیتر یک
  • صورت های مالی ایران خودرو در پایان تیر۱۴۰۱ نشان داد

    ​اقتصادنیوز: ایران خودرو تا پایان تیرماه امسال در مجموع حدود چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه تارا تولید کرد.

از دست ندهید
فلای تودی