تحلیلگران کیتکو مطرح کردند

خوش‌بینی به طلا در روزهای بد بازار

کدخبر: 507111
اقتصادنیوز: این هفته بازار طلا بدترین عملکرد هفتگی خود را در دو ماه گذشته به ثبت رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، تحلیل‌گران و خرده فروشان بازار طلا برای هفته آتی نظرات و پیش‌بینی‌های متفاوتی داشته‌اند.

طلا در هفته اخیر با چالش‌های متعددی مواجه شد، سرمایه گذاران انتظار دارند فدرال رزرو به افزایش شدید نرخ های بهره برای کاهش فشارهای تورمی فزاینده ادامه دهد. به گفته برخی تحلیلگران، موضع تهاجمی این نهاد، شاخص دلار آمریکا را به بالاترین حد در 20 سال گذشته رسانده است. این رویداد قیمت طلا را به مرز حمایتی بلندمدت در 1730 دلار در هر اونس سوق داد.با اینکه اکثر تحلیل‌ها بیانگر روند نزولی طلاست، اما برخی تحلیل‌گران از جهش طلا در کوتاه‌مدت سخن می‌گویند.

photo_2022-07-09_12-50-02

مایکل مور، بنیانگذار Moor Analytics در این باره تاکید کرد: «طلا به طور کلی نزولی است، اما به سطوحی نزدیک می شود که می تواند به اصلاح قیمتی و ورود به روند صعودی منتهی شود.»

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، نیز تصریح کردکه طلا در کوتاه‌مدت ظرفیت جهش کوتاه مدت را دارا است.

او تصریح کرد: «کاهش اخیر قیمت طلا ناشی از افزایش ارزش دلار آمریکا بوده است که از نظر فنی بیش از انتظار افزایش یافته است.با این حال طلا می‌تواند مجددا جایگاه سنتی خود در پناه دادن به سرمایه‌ها را بازپس بگیرد.»

این هفته 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت‌کنندگان، شش تحلیل‌گر، معادل 40 درصد، در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین، پنج تحلیلگر معادل 33 ​​درصد بدبین بوده و چهار تحلیلگر معادل 27 درصد روند بازار را کم‌نوسان ارزیابی می‌کنند.

در همین حال، در نظرسنجی آنلاین خرده فروش، 484 نفر شرکت کردند. از این تعداد 204 نفر معادل 42 درصد روند بازار طلا را صعودی، 183 نفر معادل 38 درصد این روند را نزولی و سایر شرکت‌کنندگان یعنی 20 درصد آنها بازار را کم‌نوسان پیش‌بینی کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی