سکه رفاه 18 میلیون تومان می شود؟

نفوذ دلالان به صف دلار سهمیه ای/دلار هرات در مرز خطرناک

کدخبر: 510191
نرخ برابری یورو به دلار در سمت رسمی بازار تهران 1.037 هست که نسبت به جهان، 16 هزارم بیشتر است. به نوعی همچنان یورو در تهران از همه جای جهان گرانتر است.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات بازار ارز روز گذشته، چشم دلار تهران و طلای آبشده به هرات بود، چرا که دلار هرات به یک خاکریز مهم رسیده است. اگر چند روز بگذرد و خاکریز حفظ شود، چه چیزی انتظار بازار ارز را می‌کشد؟

بازار ارز و سکه سبز شدند

در معاملات روز شنبه چه بازار ارز چه بازار سکه، به رنگ سبز درآمده بودند. دلار تهران در یک قدمی کانال 32 هزار تومان قرار گرفت. جالب اینکه هرات هم دقیقا در همین حوالی است،‌ شاید فقط 100 تومان کمتر.

در بازار می‌گفتند دلیل رفتار رادیکال دلار هرات از سر گیری فعالیت بعد از 2 هفته بوده است. در معاملات پنجشنبه نرخ نقدی و فردایی فاصله قابل توجهی داشتند که دیروز تقریبا منطبق بر هم شدند.

دلار هرات در مرز خطرناک

تاریخچه قیمت نشان می‌دهد که هرات در مرز خطرناکی قرار گرفته است. حتی زمانیکه دلار تهران رکوردهای تاریخی خودش را زده بود، دلار هرات نتوانسته بود 32 هزار تومان را از نزدیک ببیند. البته 32 هزار تومان برای دلار تهران بی اهمیت نبوده  از 12 تیر ماه، دلار تهران در کانال 31 قرار دارد، و فقط یک روز توانسته از این کانال خارج شود.

یورو در تهران گرانتر از همه جای جهان

بنا به گزارش اکوایران، در سمت رسمی بازار، دلار متشکل در کانال 27 معامله می‌شود و یورو متشکل هم کانال  29 هزار را از دست داد. نرخ برابری یورو به دلار در سمت رسمی بازار تهران 1.037 هست که نسبت به جهان، 16 هزارم بیشتر است. به نوعی همچنان یورو در تهران از همه جای جهان گرانتر است.

سکه رفاه 18 میلیون تومان می شود؟

در بازار فلز زرد،‌ سکه رفاه به بالای 15 میلیون تومان آمد  یک گروه از معامله‌گران اعتقاد دارند که هدف سکه رفاه، 18 میلیون تومان است. سکه بازار هم در قله روز شنبه به 15 میلیون تومان رسید که تقریبا 200 تا 300 هزار تومان بیشتر از روز معاملاتی قبل بود  همچنان حباب سکه بالای 2 میلیون تومان قرار دارد.

معامله‌گران می‌گویند تا زمانیکه هرات بالای 31 هزار و 300 باشد طلای آبشده بالای 5 میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود.

فوری/ دفتر رهبری معاملات فردایی ارز و سکه را نامشروع اعلام کرد

حباب طلای آب شده کاهشی شد

با رشد دلار در بازار شنبه از یک سو و ریختن قیمت اونس طلا از سوی دیگر نرخ آبشده تقریبا ساکن مانده تا حبابش از 400 هزار تومان به زیر 200 هزار تومان برسد با این اتفاقات معامله‌گران می‌گویند تبدیل سکه به آبشده می‌صرفد.

معمولا در روزهای صعودی زور معامله‌گران افزایشی هم بیشتر می‌شود. مثلا در روز شنبه یکسری از معامله‌گران یک میانگین از قیمت دلار در 11 سال اخیر را محاسبه کردند که از افزایش 5 تا 160 درصد  در هر سال نسبت به سال قبل آن حکایت داشت این دسته می‌گویند در این 11 سال میانگین نیمسال دوم از میانگین نیمسال اول همیشه بالاتر بوده است.

معامله گران می ترسند زیرا ...

در برابر این گروه، کاهشی‌های بازار یک ترند کوتاه مدت پیدا کردند. آن‌ها می‌گویند که بازار شنبه و یکشنبه بالاست و دوشنبه خالی می‌کند، معامله‌گران می‌گویند به دلیل رکب زیاد از خرید ترس دارند زیرا بازارساز مثل شیر بالاسر بازار ایستاده است.

قیمت سکه می ریزد؟

درباره حباب هم زیاد در بازار صحبت می‌شود، اعتقاد بر این است که حباب خالی می‌شود و سکه می‌ریزد، اما معامله‌گران قدیمی می‌گویند که حباب برای نوسانگیر مهم نیست، برای کسی که بلندمدت می‌خواهد خرید دارد حباب سکه مهم خواهد بود.

3PprZJ7IjPHQ

دلالان جولان می دهند

طبق شواهد اکوایران از بازار ارز فردوسی دلار سهمیه‌ای، از 30 هزار و 200 تومان تا 600 معامله شده است. مقابل یکی از صرافی‌هایی که ارز سهمیه ای را با قیمت 30 هزار و 450 تومان عرضه می کرد صف ایجاد شده بود.  معامله‌گران می‌گویند، هر روز به دلالان صف سهمیه‌ای در بازار اضافه می‌شود، یعنی رانت حاصل از آن باعث شده تا یک سری کلا به این کار مشغول شوند.

فروش دلار سهمیه ای سخت شد

از آن طرف جالب است بدانید که اگر یک معامله‌گر قدیمی بفهمد شما دلار سهمیه‌ای دارید، احتمالا آن را از شما نمی‌خرد،  به دلیل سختگیری‌هایی که در مورد کنترل حساب‌ها می‌شود، در بازار شایعه افتاده است که حساب خریداران دلار سهمیه‌ای رصد می‌شود، و به همین دلیل دلار سهمیه‌ای به راحتی فروش نمی‌رود، یا حداقل نباید کسی بفهمد آن دلار سهمیه‌ای بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی