در پیش‌بینی‌های تحلیلگران کیتکو مطرح شد

بازگشت خوش‌بینی‌ها به بازار طلا

کدخبر: 511755
اقتصادنیوز: بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو نیوز، طلا در هفته آتی روندی صعودی خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز ، این پیش‌بینی‌ها در حالی رخ می دهد که قیمت طلا این هفته را با افزایش 2 درصدی نقطه مقاومت بحرانی به پایان رساند. هر اونس طلا در ماه دسامبر با قیمت 1783.30 دلار معامله شد.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا در RJO Futures، در این باره تاکید کرد که او روندی صعودی را برای طلا در کوتاه مدت پیش‌بینی می‌کند. 

پاویلونیس در این باره تصریح کرد: «فدرال رزرو نشان می دهد که قرار نیست به اندازه گذشته در مورد نرخ بهره تهاجمی رفتار کند. با این حال به نظر می‌رسدطلا در حال حاضر دوباره مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته باشد.»

unnamed

این هفته 16 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در این نظرسنجی 11 تحلیلگر یا 69 درصد به بازار طلا در هفته آتی خوش‌بین بودند. در مقابل سه تحلیلگر یا 19 درصد بازار را منفی و دو تحلیلگر این بازار را کم‌نوسان ارزیابی کردند.

در نظرسنجی آنلاین خرده فروش‌ها نیز1543 نفر شرکت کردند. از این تعداد 961 نفر معادل 62 درصد روند آتی بازار را صعودی،. 334 نفر دیگر معادل با 22 درصد این روند را نزولی و 248 شرکت‌کننده معادل 16 درصد نیز بازار کم‌نوسانی را برای هفته آتی پیش‌بینی‌کردند.

تیتر یک
از دست ندهید