قیمت طلا صعود کرد /پایانِ فصلِ سیاهِ طلا

کدخبر: ۵۲۴۶۹۰
با اینکه طلا در هفته ای که گذشت عملکرد نسبتا خوبی داشت ولی سقوط بیش از 7.4 درصدی در سه ماهه ای که گذشت (فصل سوم سال 2022) بدترین عملکرد فلز زرد از فصل اول سال 2021 بوده است.
قیمت طلا صعود کرد /پایانِ فصلِ سیاهِ طلا

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت هر اونس طلا در آخرین روز معاملاتی هفته کمی بیشتر از نیم درصد افزایش پیدا کرد، تا طلا پس از چند هفته هفته صعودی قابل توجهی را به ثبت برساند.

به گزارش اکوایران، قیمت هر اونس طلا در روزی که گذشت در محدوده مرز 1670 دلاری در نوسان بود تا پس از افت های قابل توجه قیمتی در هفته ای اخیر در هفته ای که گذشت رشدی نزدیک به 1.9 درصدی را به ثبت رساند. با این وجود با به پایان رسیده ماه سپتامبر و سومین فصل سال میلادی داده های قیمتی طلا نشان می دهد این بدترین عملکرد قیمت طلا از انتهای مارچ سال گذشته میلادی بوده است.

موضوعی که عمده دلیل آن اقدامات انقباضی بانک های مرکزی در جنگ با تورم بالا در اقتصادهای توسعه یافته بوده است. با اینکه طلا در هفته ای که گذشت عملکرد نسبتا خوبی داشت ولی سقوط بیش از 7.4 درصدی در سه ماهه ای که گذشت (فصل سوم سال 2022) بدترین عملکرد فلز زرد از فصل اول سال 2021 بوده است.

رشد قیمتی روز جمعه بیشتر به دلیل افت مقطعی شاخص دلار به کف یک هفته ای بوده است، ارزش دلار البته اکنون در قله 20 ساله قرار گرفته است.

ادامه مسیر طلا در فصل جدید نیز همانند ماه های گذشته به اقدامات فدرال رزرو و دیگر بانک های مرکزی پراهمیت بستگی دارد، که البته در حال حاضر چشم اندازی نزولی را برای طلا ترسیم می کند.

تاکنون مقامات فدرال رزرو اعلام کرده اند که در راه مبارزه با تورم ثابت قدم خواهند ماند و این موضوع به ضرر طلا تمام خواهد شد.

تیتر یک
کارگزاری مفید