قیمت سکه ریزشی می شود؟ /دلار زیر پای سکه بازان را سست کرد

کدخبر: ۵۲۷۵۶۵
حرکت صعودی دلار ممکن است در ابتدای روز شنبه ادامه پیدا نکند و هم زمان کاهش بهای اونس طلا موجب شده است که انتظارات نزولی در بازار سکه تقویت شوند.
قیمت سکه ریزشی می شود؟ /دلار زیر پای سکه بازان را سست کرد

نزول بهای اونس طلا در بازارهای جهانی برای بازیگران سکه امامی خبر خوبی نیست. طلای جهانی در انتهای هفته به زیر سطح هزار و ۶۵۰ دلاری رفت تا انتظارات نزولی در بازار فلز گران بهای داخلی تقویت شوند. 

با توجه به افت بهای اونس طلا، ارزش سکه امامی در بازار فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افت کرده است. این موضوع می تواند در روز جاری زمینه ساز بازگشت سکه به زیر مرز ۱۵ میلیون تومانی شود.

این در حالی است که در روز پنج شنبه فلز گران بهای داخلی حتی تا محدوده ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رشد کرده بود و تحت تاثیر افزایش قیمت دلار،‌ برخی معامله گران انتظار داشتند که سکه به سوی سطح ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حرکت کند. 

با این حال، حرکت صعودی دلار ممکن است در ابتدای روز شنبه ادامه پیدا نکند و هم زمان کاهش بهای اونس طلا موجب شده است که انتظارات نزولی در بازار سکه تقویت شوند. به باور معامله گران اگر دلار به بالای مرز ۳۳ هزار تومان نرود، احتمال دارد که سکه حتی مرز ۱۵ میلیون تومانی را از دست بدهد و به سوی حمایت ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حرکت کند. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید