گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا وارز تهران

مرز مهم در بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه امروز 19 تیر

کدخبر: ۵۸۵۰۸۴
اقتصادنیوز: بررسی ها نشان می دهد که در معاملات پشت خطی دیشب هم کمتر کسی تمایل داشت در موقعیت خرید و فروش سکه امامی قرار بگیرد.به نظر می رسد ترس از نوسانات کاهشی قیمت دلار باعث شده که برخی از سکه بازان هم با شک و احتیاط دست به معامله بزنند.
مرز مهم در بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه امروز 19 تیر

به گزارش اقتصادنیوز، پای سکه بازان در دومین روز هفته هم‌ سُر خورد و فلز گران بهای داخلی در سراشیبی قرار گرفت.آن طور که رسانه ها اعلام کرده اند قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز یکشنبه در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰هزارتومان ارزان شد و در محدوده ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

از نگاه فعالان بازار یکی از دلایل عقب نشینی سکه بازان به دلیل نوسانات کاهشی نرخ دلار بوده است.از سوی دیگر به دنبال کمرنگ شدن‌اخبار سیاسی منفی در چند روز اخیر قدرت سکه بازان تا حدودی کم شده است.

 شک و احتیاط در بازار سکه 

بررسی ها نشان می دهد که در معاملات پشت خطی دیشب هم کمتر کسی تمایل داشت در موقعیت خرید و فروش سکه امامی قرار بگیرد.به نظر می رسد ترس از نوسانات کاهشی قیمت دلار باعث شده که برخی از سکه بازان هم با شک و احتیاط دست به معامله بزنند.

مرز مهم در بازار سکه

در شرایط فعلی قیمت سکه در مرز حمایتی مهمی قرار دارد.تحلیلگران اقتصادی باور دارند در صورتی که نرخ دلار در روز جاری نوسان  نزولی را ثبت کند احتمال صعود سکه دشوار خواهد شد.

سکه در حال حاضر حمایت ۲۸میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را در پیش رو دارد که برای رسیدن به آن نیازمند اسین است که دلار مسیر تا حدودی نوسان نزولی را ثبت کند. ار سوی دیگر بررسی ها نشان می دهد که حمایت سطح ۶۱ درصدی فیبوناچی در محدوده ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مهم ترین حمایت پیش روی سکه است که شکست آن می تواند سکه را به سمت حمایت محدوده ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی که سکه در ۲۲ خرداد ماه از آن محدوده برگشت هدایت کند. اما در صورتی که سکه از حمایت ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی برگردد مقاومت ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان حایز اهمیت است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید