گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

پاس گل سکه به قیمت دلار/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 1 شهریور 1402

کدخبر: ۵۹۳۷۱۳
اقتصادنیوز: قیمت دلار در آخرین روز مرداد ماه صعودی شد اما فعالان اقتصادی قیمت دلار را در بازار امروز 1 شهریور چگونه پیش بینی کرده اند؟‌
پاس گل سکه به قیمت دلار/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز 1 شهریور 1402

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار در معاملات پشت خطی سه شنبه شب در محدوده 49 هزار و 300 تومان به فروش رسید. برخی از معامله‌گران هم مدعی بودند که دلیل رشد قیمت‌ها می‌تواند ناشی از افزایش تقاضا به دلیل اربعین باشد.

از سوی دیگر به نظر می رسد قیمت سکه لیدر بازار دلار شده است. قیمت سکه  فردایی در بازار دوشنبه با افزایش وارد کانال 28 میلیون شده بود. همچنین برخی دلیل آن را تقاضای حواله در  قیمت دلار  48 هزار تومانی می‌دانند. معامله‌گران در روز دوشنبه می‌گفتند بازار تهران هم در این روز خریدار بوده و تهران مانع  ریزش دلار شد. 

معامله‌گران فنی معتقدند در شرایط کنونی، مرز 49 هزار و 200 تومان سطح مقاومتی مهمی است. این دسته از معامله گران بر این باورند که در دو هفته گذشته قیمت دلار  نتوانسته بالای این مرز تثبیت دهد. 

فعالان بازار می‌گویند در صورتی که قیمت دلار از این مرز مهم عبور کند، مرز مقاومتی بعدی محدوده 49 هزار و 500 تومان خواهد بود. در غیر این صورت  قیمت دلار  می‌تواند دوباره به مسیر کاهش برگردد و وارد کانال 48 هزار تومان شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی