حال و هوای بازار ارز و طلا به روایت «اقتصادنیوز»؛

شمارش معکوس در بازار طلا به صدا در آمد!

کدخبر: ۶۱۵۷۴۷
اقتصادنیوز: به گفته معامله‌گران سایه سنگین بازارساز بر سر قیمت دلار و سکه و کنترل نقدینگی از سوی این نهاد و کم‌رنگ‌شدن سیگنال‌های منفی سیاسی برای بازار ارز مثل تزریق آرام‌بخشی عمل کرده که بخشی از خریداران بزرگ ارز یا از بازار خارج شده‌اند یا حاضر نیستند بی‌محابا ریسک کنند و عده‌ای نظاره‌گر بازار شده‌اند.
شمارش معکوس در بازار طلا به صدا در آمد!

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران همچنان شاهد ثبات و نوسان محدود قیمت دلار در نیمه اول کانال ۵۰ هزار تومان است. آن‌طور که شواهد نشان می‌دهد قیمت دلار امروز در تهران مانند روزهای گذشته یخ‌زده بود. قیمت دلار که دیروز با ۵۰ هزار و ۴۰۰ تا ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان به کار خود خاتمه داده بود امروز اندکی نزولی شد و با ۵۰ هزار و ۳۵۰ تومان به فروش رسید. اما در واپسین ساعات معاملات نقدی امروز در حول‌وحوش ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. همچنین نرخ حواله درهم نیز نوسان خاصی را تجربه نکرد و در حول‌وحوش ۱۳ هزار و ۸۳۰ تومان معامله شد.

البته با اینکه دلار در تهران ثابت مانده بود بازیگران ارزی هرات شاهد افت ارزش اسکناس آمریکایی بودند. نرخ دلار در بازار یاد شده امروز نوسان رفت و برگشتی را تجربه کرد. آن طور که معامله‌گران می‌گفتند روز گذشته با ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان بسته شده بود در شروع معاملات نقدی امروز با رشد ۱۰۰ تومانی به ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان رسید؛ اما در نیمه ظهر نسبت به قیمت صبح امروز ۱۵۰ تومان پایین آمد و بر روی ۵۰ هزار و ۵۰ تومان قرار گرفت. همچنین عصر امروز با ۵۰ هزار و ۳۰ تومان به کار خود خاتمه داد.

همچنین در مرکز مبادله هم قیمت دلار با کاهش ۵۲ تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۲ هزار و ۶۵۵ تومان قرار گرفته است. قیمت یورو نیز بر خلاف نوسان دلار با افزایش ۱۲۰ تومانی نسبت به‌روز گذشته وارد کانال ۴۶ هزارتومان شده و معادل ۴۶ هزار و ۱۳ تومان اعلام شده است. در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۶۱۴ تومان بر تابلو درج شده که نسبت به‌روز کاری گذشته کاهش جزئی داشته است. نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۸ هزار و ۷۷۷ تومان، ۴۱ هزار و ۸۳۰ تومان و ۱۰ هزار و ۵۵۸ تومان درج شده است.

فارغ از بازار دلار، قیمت طلای جهانی امروز نوسان محدودی را ثبت کرد و با ۱۹۸۱ دلار معامله شد. همچنین پایین‌ترین قیمت درج شده برای اونس طلا رقم ۱۹۷۳ دلار بوده است. البته در حال حاضر شمارش معکوس در بازار طلا به صدا درآمده است. تحلیلگران اقتصادی می‌گویند سرمایه‌گذاران طلا نشست دو روزه سیاست پولی فدرال رزرو را زیر نظر گرفته‌اند. قرار است در این نشست درباره نرخ بهره تصمیم‌گیری شود. البته برخی از فعالان اقتصادی پیش‌بینی کرده‌اند که فدرال رزرو این هفته نرخ‌های بهره را بدون تغییر باقی بگذارد.

همچنین قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز در حول‌وحوش ۲ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد که در مقایسه با روز گذشته تقریباً ۵ هزار تومان گران شده است. از سوی دیگر قیمت سکه هم امروز مانند دلار ثابت بود. هر قطعه سکه امامی امروز با ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید که نسبت به دیروز تغییر نکرده است. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید