گزارش «اقتصادنیوز» از بازار دلار ؛

نقش حیاتی درهم برای قیمت دلار / پیش بینی قیمت دلار امروز

کدخبر: ۶۱۸۳۲۴
اقتصادنیوز: به عقیده معامله‌گران قیمت درهم امارات تعیین کننده مسیر صعود یا نزول دلار است، اگر قیمت درهم بالای 13 هزار و 800 تومان تثبیت دهد ادامه روند دلار صعودی می‌شود و اگر قیمت درهم به زیر 13 هزار و 700 تومان برود قیمت دلار مسیر کاهش را دنبال خواهد کرد.
نقش حیاتی درهم برای قیمت دلار / پیش بینی قیمت دلار امروز

به گزارش اقتصادنیوز،  قیمت دلار صبح  دیروز  بین مرز ۴۹ هزار تومان و ۵۰ هزار تومان به فروش رسید. عصر هم قیمت دلار در تهران در حدود ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان بود. شایان ذکر است که اسکناس آمریکایی در ماه آذر در نیمه اول کانال ۵۰ هزار تومان به فورش رسیده بود در ۵ روز اول دی ماه  تا محدوده ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان پایین آمد اما دوباره بالای مرز ۵۰ هزار تومان نوسان کرد. بنابراین عده ای از معامله گران می گفتند دلار دوباره یخ زد.با این حال در معاملات پشت خطی سه شنبه شب قیمت دلار در کانال 49 هزار تومان و بر روی 49 هزار و 950 تومان متوقف شد.

 علاوه بر تهران، قیمت دلار در هرات هم روز سه شنبه با ۴۹ هزار و ۸۵۰ تومان فعالیت خود را شروع کرد و در نیمه ظهر با ۴۹ هزار و ۷۵۰ تومان معامله شد و در ساعات پایانی بازار هرات نرخ دلار بر روی ۴۹ هزار و ۶۷۰ تومان قرار گرفت.در معاملات پشت خطی هم قیمت دلار هرات وسان خاصی را ثبت نکرد و رنج شد. 

 در بازار امروز بین مرز ۴۹ هزار تومان و ۵۰ هزار تومان به فروش رسید. عصر امروز قیمت دلار در تهران در حدود ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان بود. شایان ذکر است که اسکناس آمریکایی در ماه اذر در نیمه اول کانال ۵۰ هزار تومان به فورش رسیده بود در ۵ روز اول دی ماه  تا محدوده ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان پایین آمد اما دوباره بالای مرز ۵۰ هزار تومان نوسان کرد. بنابراین عده ای از معامله گران می گفتند دلار دوباره یخ زد.

 علاوه بر تهران، قیمت دلار در هرات هم امروز با گپ مثبت باز شد. نرخ دلار در این بازار روز گذشته با ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان به کار خود خاتمه داد و امروز با ۴۹ هزار و ۸۵۰ تومان فعالیت خود را شروع کرد و در نیمه ظهر با ۴۹ هزار و ۷۵۰ تومان معامله شد و در ساعات پایانی بازار هرات نرخ دلار بر روی ۴۹ هزار و ۶۷۰ تومان قرار گرفت.

در کنار بازار دلار، قیمت درهم مسیر صعود را دنبال کرد و ۱۳ هزار و ۷۷۰ تومان بالا رفت و عصر بر روی ۱۳ هزار و ۷۳۰ تومان قرار گرفت.

به عقیده معامله‌گران قیمت درهم امارات تعیین کننده مسیر صعود یا نزول دلار است، اگر قیمت درهم بالای 13 هزار و 800 تومان تثبیت دهد ادامه روند دلار صعودی می‌شود و اگر قیمت درهم به زیر 13 هزار و 700 تومان برود قیمت دلار مسیر کاهش را دنبال خواهد کرد. 

از سوی دیگر فعالان اقتصادی باور دارند  دو متغیر بنیادی افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و درگیری آژانس بین‌المللی اتمی با جمهوری اسلامی می‌تواند بر بازار ارز اثر بگذارد. تحلیل‌گران فنی معتقدند تا زمانی که قیمت دلار بالای مرز 50 هزار و 50 تومان تثبیت ندهد نمی‌توان گفت برگشت روند شکل گرفته است. معامله‌گران می گویند  باکس حمایتی 49 هزار و 600 تا 49 هزار و 400 تومان برای دلار مهم است. که اگر از دست برود حمایت بعدی 49 هزار و 200 تومان خواهد بود که از هفته اول مهر تا 5 دی ماه 1402 نتوانسته به زیر آن برود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید