گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه

سکه وارد کانال جدید خواهد شد؟/ پیش‌بینی قیمت سکه در اولین روز کاری ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۳۶۴۲۹
اقتصادنیوز: امروز یکشنبه ۵ فروردین ماه اولین روز کاری بازار سکه در سال جدید است. در شرایط کنونی فعالان بازار روند حرکتی سکه در سال ۱۴۰۳ را چگونه پیش بینی کرده اند؟
سکه وارد کانال جدید خواهد شد؟/ پیش‌بینی قیمت سکه در اولین روز کاری ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، امروز یکشنبه ۵ فروردین ماه اولین روز کاری بازار سکه در سال جدید است و برای پیش بینی قیمت سکه ضروری است به روند قیمت سکه در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ نگاهی بیندازیم.

براساس آنچه سایت اتحادیه طلا و جواهر عصر دوشنبه ۲۸ اسفند ماه، در آخرین روز کاری سال گذشته اعلام کرد، این فلز زرد رنگ داخلی در حوالی قیمت ۳۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

این در حالیست که سایت اتحادیه امروز و در آخرین به روزرسانی خود، قیمت سکه امامی را ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان‌ درج کرده است.

Capture

اما در شرایط کنونی سکه بازان چه سرنوشتی را برای بازار پیش بینی کرده‌اند؟ به عقیده دسته‌ای از فعالان بازار احتمالا امروز به عنوان اولین روز کاری سال ۱۴۰۲، سطح تقاضا در بازار سکه افزایشی خواهد بود. این در حالیست که برخی دیگر مدعی هستند نرخ دلار در این چند روز اخیر که بازار تعطیل بوده نوسان نسبی داشته است و این امکان در بازار امروز وجود دارد تا نوسان نرخ دلار قیمت سکه را تحت تاثیر قرار دهد.

از سوی دیگر بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل رسمی است و روند اونس چندان بر قیمت سکه تاثیرگذار نخواهد بود. قیمت اونس طلا در جریان معاملات روز گذشته، با افت هفت دلاری که تجربه کرد؛ ۲۱۶۵ دلار معامله شد.

تحلیلگران اقتصادی معتقدند با توجه به قیمت فعلی سکه، سکه‌بازان امروز مرز مهم ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارند و در صورتی که این مرز حفظ شود احتمال ورود سکه به کانال ۳۹ میلیون تومان و حتی نیمه کانال مذکور وجود دارد.

خبر مرتبط
پادشاهی طلا و سکه در فصل زمستان/ بدترین ماه برای طلا در سال ۱۴۰۲

اقتصادنیوز: در این گزارش به بررسی بازدهی انواع سکه و طلا ۱۸ عیار در سال ۱۴۰۲ پرداخته‌ایم.

با این حال اگر امروز سکه بازان از مرز ۳۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان عقب نشینی کنند ممکن است سکه به سمت نیمه کانال ۳۸ میلیون تومان بازگردد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید