گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه

سیگنال طلای جهانی به بازار سکه؟/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۸ فروردین 1403

کدخبر: ۶۳۶۸۹۵
اقتصادنیوز: برخی از تحلیلگران‌ اقتصادی معتقدند نوسان کاهشی قیمت طلای جهانی بر قیمت‌ سکه امامی در بازار امروز تاثیر خواهد گذاشت و قدرت جناح کاهشی بازار‌‌ فلز گران‌بهای داخلی را تقویت خواهد کرد.
سیگنال طلای جهانی به بازار سکه؟/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۸ فروردین 1403

به گزارش اقتصادنیوز، این روزها در حالیکه به دلیل تعطیلات نوروز روند معاملات بازار ارز تهران به حالت نیمه تعطیل در آمده و‌ معاملات به کندی پیش می‌رود؛ اما بازار طلا و سکه فعالیت خود را از سر گرفته است و قیمت‌ سکه امامی پس از گذشت نخستین هفته از بهار 1403، روند صعودی را نسبت به آخرین معاملات سال گذشته تجربه کرده است.

سکه امامی در روزهای‌ پایانی سال گذشته، حدود ۳۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان‌ قیمت خورد و‌ در حال حاضر در سایت اتحادیه طلا و جواهر در بازه قیمتی ۳۹ میلیون تا ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

این در حالیست که قیمت طلای جهانی‌ رشد قابل توجهی در روزهای اخیر ثبت کرده و به ۲۱۹۴ دلار رسیده است، روندی که در در بامداد امروز چهارشنبه ۸ فروردین تغییر کرد و نزولی شد تا ارزش هر اونس بر روی ۲۱۸۰ دلار‌ قرار بگیرد و نسبت به روز‌ قبل ۱۴ دلار ریزش داشته باشد.

در چنین شرایطی برخی از تحلیلگران‌ اقتصادی با اشاره به نوسان کاهشی قیمت طلای جهانی، معتقدند این روند قیمت‌ سکه امامی را‌‌ تحت تاثیر قرار خواهد داد و به تبع آن قدرت جناح کاهشی بازار‌‌ سکه تقویت خواهد شد. با این حال گروهی دیگر از کارشناسان ‌به ثبات نسبی قیمت‌ سکه در جریان معاملات امروز بازار امیدوارند.

فنی‌های بازار معتقدند در حال حاضر سکه مرز‌ ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و در گام بعدی برای رسیدن به مرز ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تلاش خواهد کرد. با این حال برخی هم اعتقاد دارند در صورتی که بازارساز وارد عمل شود و سکه تحت تاثیر طلای جهانی قرار بگیرد؛ احتمال عقب‌نشینی فلز گران‌بهای داخلی به کانال ۳۸ میلیون تومان وجود دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید