گزارش «اقتصادنیوز» از بازار دلار ؛

مرز صعود و نزول قیمت دلار/ پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۴۵۴۰۱
اقتصادنیوز: فعالان بازار معتقدند که دلار هرات به مرز حساسی رسیده است. از سوی دیگر معامله‌گران می گویند بازار ارز اگر در روز چهارشنبه صحبت‌های منفی گروسی در بازار مورد توجه قرار بگیرد می‌تواند به بازار نوسان دهد.
 مرز صعود و نزول قیمت دلار/ پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز هرات در معاملات نقدی روز گذشته شاهد رفت و برگشت نرخ دلار بود.در همین رابطه و براساس ادعای معامله گران قیمت دلار که در روز دوشنبه به بالای مرز مقاومت ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان رفته بود در روز سه‌شنبه با ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان شروع کرد و به سطح ۶۱ هزار و ۱۰۰ تومان رسید  اما در نیمه دوم با روند نزول در بازار درهم، با کاهش تا ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان پایین آمد. در نهایت قیمت دلار هرات در معاملات روزانه به ۶۰ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

از سوی دیگر قیمت درهم امارات معاملات را با گپ منفی شروع کرد و در نیمه اول در عدد ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان ثابت ماند. در ادامه و در نیمه دوم قیمت درهم امارات با کاهش ۵۰ تومانی در ۱۶ هزار و ۶۵۰ تومان به کار خودش پایان داد. قیمت تتر هم در روز سه‌شنبه از ۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشست و به حوالی ۶۱ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

البته در مرکز مبادله ارز و طلای ایران نیز هر اسکناس دلار آمریکا با افزایش نسبت به‌روز کاری قبل به‌نرخ ۴۴ هزار و ۷۸۳ تومان و حواله دلار نیز به‌نرخ ۴۱ هزار و ۸۱۴ تومان معامله می‌شود. قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل به ۴۸ هزار و ۲۷۲ تومان و نرخ حواله یورو به ۴۵ هزار و ۷۲تومان رسیده است. از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با افزایش نسبت به روز کاری گذشته، ۱۲ هزار و ۱۹۴ تومان ارزش‌گذاری شده است و نرخ حواله درهم نیز ۱۱ هزار و ۳۸۵ تومان است.

در معاملات پشت خطی نیز معامله گران به صحبت های گروسی در وین و پس از خروج از ایران توجه کردند. به عقیده معامله‌گران اگر بازار ارز و سکه اگر در روز چهارشنبه صحبت‌های منفی گروسی در بازار مورد توجه قرار بگیرد می‌تواند به بازار نوسان دهد.

در شرایط کنونی فعالان بازار نرخ دلار در روز جاری را دو سناریو پیش بینی کرده اند.فنی ها معتقدند که مرز صعود و نزول قیمت دلار هرات در ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان است. اگر نرخ دلار امروز بالای این سطح تثبیت دهد می‌تواند دوباره برای شکستن مرز مقاومت ۶۱ هزار و ۲۰۰ تومان تلاش کند.

در غیر این صورت اگر قیمت دلار امروز در زیر ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان ماندگار شود احتمال عقب نشینی تا مرز ۶۰ هزار و ۲۰۰ تومان وجود دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی