گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز،

دلار به مرز تعادل رسید؟/اختیار ویژه بانک مرکزی تمدید شد/ پیش بینی قیمت دلار امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۴۵۶۰۵
اقتصادنیوز: قیمت دلار هرات در معاملات نقدی روز گذشته نوسان نزولی را ثبت کرد. برخی از فعالان بازار معتقدند که کانال‌های ۶۰ و ۶۱ بازه تعادل بازار است و در صورت تداوم شرایط حال حاضر، دلار در این سطوح به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
دلار به مرز تعادل رسید؟/اختیار ویژه بانک مرکزی تمدید شد/ پیش بینی قیمت دلار امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز،  یک روز پس از پایان سفر گروسی در ایران، بازار ارز در روز چهارشنبه حال و هوای نوسان کاهشی به خود گرفت. در شرایط کنونی دو گمانه در این خصوص میان معامله گران ارزی دست به دست می شود به نظر می رسد عده ای از معامله گران تا حدودی اخبار و سیگنال های مثبت سیاسی را پذیرفته اند.

با این حال دسته ای دیگر از بازیگران ارزی می گویند تا اواسط خرداد و نشست شورای حکام نتایج این سفر نامشخص است و از این رو در لاک احتیاط فرو رفته اند.

از سوی دیگر فعالان اقتصادی معتقدند آمار های منتشر شده از میزان درآمدهای ارزی کشور از محل صادرات فروش نفت در ماه‌های گذشته حکایت دارد. به عقیده آنها نهاد بازار‌ساز توانسته با تزریق بخش اندکی از ذخایر ارزی کشور به بازار جلوی نوسانات ارزی را بگیرد.

در همین رابطه روز گذشته اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی مصوبه کمیته مداخلات ارزی بانک مرکزی برای کنترل نوسانات بازار ارز را تمدید کردند.

همچنین به نظر می رسد با کاهش سطح تنش ها در خاورمیانه هیجان جناح افزایشی بازار ارز فروکش کرده است.

بر این اساس قیمت دلار هرات در روز چهارشنبه 60 هزار و 850 تومان آغاز به کار کرد و از ابتدای کار، میل به کاهش نشان داد و از این مرز مقاومت میانی عقب نشست. البته در معاملات پشت خطی سه‌شنبه شب، سیگنال کاهش از بازار ارز هرات صادر شده بود و قیمت دلار زیر 60 هزار و 800 تومان به ثبت رسید. در نیمه دوم معاملات چهارشنبه قیمت دلار هرات با کاهش بیشتر در 60 هزار و 250 تومان بسته شد.

برخی از فعالان بازار معتقدند که کانال‌های ۶۰ و ۶۱ بازه تعادل بازار است و در صورت تداوم شرایط حال حاضر، دلار در این سطوح به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

همچنین قیمت درهم امارات در 16 هزار و 650 تومان آغاز به کار کرد و با کاهش 110 تومانی در 16 هزار و 540 تومان به کار خودش پایان داد.

فنی های بازار می گویند که مرز ۶۰ هزار و ۲۰۰ تومان برای دلار هرات مهم است و در صورتی که بالای آن ماندگار شود احتمال صعود مجدد آن به مرز مقاومتی ۶۰ هزار ۸۰۰ تومان وجود دارد.

در غیر این صورت با از دست رفتن مرز فعلی هرات احتمالا جناح کاهشی با قدرت بیشتری وارد بازار خواهند شد و ممکن است دلار تا محدوده ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان و در مرحله بعد تا نیمه کانال یاد شده عقب‌نشینی خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید