گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه

بازار سکه تحت فشار دو جناح کاهشی/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۵۰۲۸۳
اقتصادنیوز: قیمت دلار و سکه در جریان معاملات نقدی روز قبل کاهشی شد، همچنین قیمت طلای جهانی روند نزولی را در پیش گرفت تا بازار سکه تحت تاثیر دو جناح کاهشی قرار بگیرد.
بازار سکه تحت فشار دو جناح کاهشی/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، به دنبال نوسانات کاهشی نرخ ارز در معاملات نقدی روز چهارشنبه از قدرت جناح افزایشی بازار سکه کاسته شد و فلز زرد رنگ داخلی تغییر فاز داد. به‌این‌ترتیب سکه امامی که روز سه‌شنبه از مرز ۴۱ میلیون تومان عبور کرده بود؛ دیروز نزولی شد.

با شل‌شدن زمین بازار ارز زیر پای سکه‌بازان خالی شد و فلز گران‌بهای داخلی با ریزش تقریباً ۶۵۰ هزارتومانی به مرز ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرد. لازم به ذکر است که افت قیمت سکه در معاملات پشت خطی چهارشنبه‌شب هم تداوم داشت و کمتر کسی در بازار شبانه در موقعیت خرید قرار گرفت.

روند کاهشی نرخ ارز و سکه در شرایطی است که در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری اخبار درباره احتمال کاندیداتوری چهره‌های سرشناس برای ریاست‌جمهوری داغ‌تر شده است و برخی از افراد شایعه کاندیداتوری را انکار می‌کنند و برخی نه..

در شرایط کنونی قیمت طلای جهانی هم آرایش نزولی گرفته و بامداد امروز با کاهش تقریباً ۷ دلاری در محدوده ۲۳۳۴ دلار به فروش رسید. فنی‌های بازار می‌گویند در حال حاضر مرز مقاومتی ۲۳۵۰ دلار و مرز حمایتی ۲۳۲۰ دلار برای اونس مهم است.

همچنین برای سکه بازان هم مرز مقاومتی ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اهمیت زیادی دارد و درصورتی‌که بالای این محدوده تثبیت دهد احتمال ورود مجدد سکه به کانال ۴۱ میلیون تومان محتمل است. از سوی دیگر محدوده ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای جناح کاهشی مهم است. به عقیده تکنیکالیست‌ها اگر سکه از این محدوده عقب‌نشینی کند احتمال کاهش تا ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قوی خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی