طلای جهانی امیدوار به تعطیلات رفت

کدخبر: ۶۵۶۴۶۰
اقتصادنیوز: قیمت جهانی طلا در روز جمعه (۲۸ ژوئن) و پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت اما به سمت سومین افزایش سه ماهه متوالی خود پیش رفت، در حالی که سرمایه‌گذاران به داده‌های تورم ایالات‌متحده تمرکز داشتند که می‌تواند موضع فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره را روشن کند.
طلای جهانی امیدوار به تعطیلات رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۳۲۱ دلار و ۳۹ سنت رسید. قیمت‌ها برای سه ماهه حدود ۴ درصد افزایش یافته است. شمش برای هفته و ماه ثابت ماند. طلای آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۳۳۲ دلار و ۱۰ سنت رسید.

دلار آمریکا ۰.۲ درصد افزایش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرد، در حالی که بازدهی معیار ۱۰ ساله نیز در روز افزایش یافت.

میشل بومن، رئیس فدرال رزرو آمریکا، روز پنجشنبه تکرار کرد که هنوز آماده حمایت از کاهش نرخ بهره بانک مرکزی نیست، زیرا فشارهای تورمی همچنان بالاست. نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش غیر بازده را افزایش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۸.۹۱ دلار رسید، پلاتین با ۰.۷ درصد افزایش به ۹۹۴.۴۲ دلار و پالادیوم با ۱.۵ درصد افزایش به ۹۴۳.۲۲ دلار رسید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ تیر

   اقتصادنیوز:‌ در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی