در نامه شرکت ملی‌ پخش فرآوردهای نفتی مطرح شد

افشای مراکز استفاده‌کننده از مازوت در اطراف پایتخت+سند

کدخبر: 384890
اقتصادنیوز :‌شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی ایران منطقه تهران کارگاه هایی که اجازه استفاده از مازوت را دارند را اعلام کرد .

به گزارش اقتصادنیوز ،پس از اعتراض اعضای شورای شهر تهران به استفاده از سوخت مازوت در اطراف پایتخت ،شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی ایران منطقه تهران در خصوص آلایندگی منابع ثابت در اطراف تهران چهار نکته را به شورای شهر تهران توضیح داد .

در این نامه آمده است :‌براساس تکالیف ابلاغی به وزارت نفت سوخت با کیفیت و منطبق بر استانداردهای یورو ۴ در پالایشگاههای کشور تولید می‌شود همچنین به منظور حصول اطمینان از کیفیت سوخت توزیعی و جایگاه های عرضه کنترل لازم به صورت مستمر اعمال می‌شود که صحت این مسئله از طریق سازمان ملی استاندارد به عنوان متولی موضوع در کشور قابل استعلام است.

photo_۲۰۲۱-۰۱-۰۸_۱۶-۰۰-۰۹

همچنین توزیع نفت کوره( مازوت)در سطح استان  از سوی این شرکت ها صرفاً برای تعداد ۷ واحد ریخته‌گری مستقر در شهرستان رباط کریم ،دو کارخانه آجرپزی شهرستان جوادآباد ورامین ،کارخانه سیمان شمال و فیروزکوه مصرف می‌شود و سایر واحدها و صنایع موجود در استان از سوی شرکت سهمیه نفت کوره تعلق نمی گیرد .

با توجه به محدودیت‌های مرکز دیسیجینگ شرکت ملی گاز سوخت گاز طبیعی نیروگاه‌ها در ماه‌های سرد سال به دلیل بالا رفتن مصارف خانگی سوخت دوم (نفت گاز )به نیروگاه‌های دماوند و پرند ارسال می‌شود.

آلاینده‌های زیست محیطی هوا در فضای اطراف جایگاه‌های عرضه سوخت طی چندین نوبت در سال توسط سازمان محیط زیست اندازه گیری شده و تاکنون گزارشی دال بر آلاینده بودن جایگاه ها به عنوان منابع ثابت به این شرکت ارائه نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما