در نامه شرکت ملی‌ پخش فرآوردهای نفتی مطرح شد

افشای مراکز استفاده‌کننده از مازوت در اطراف پایتخت+سند

کدخبر: 384890
اقتصادنیوز :‌شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی ایران منطقه تهران کارگاه هایی که اجازه استفاده از مازوت را دارند را اعلام کرد .

به گزارش اقتصادنیوز ،پس از اعتراض اعضای شورای شهر تهران به استفاده از سوخت مازوت در اطراف پایتخت ،شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی ایران منطقه تهران در خصوص آلایندگی منابع ثابت در اطراف تهران چهار نکته را به شورای شهر تهران توضیح داد .

در این نامه آمده است :‌براساس تکالیف ابلاغی به وزارت نفت سوخت با کیفیت و منطبق بر استانداردهای یورو ۴ در پالایشگاههای کشور تولید می‌شود همچنین به منظور حصول اطمینان از کیفیت سوخت توزیعی و جایگاه های عرضه کنترل لازم به صورت مستمر اعمال می‌شود که صحت این مسئله از طریق سازمان ملی استاندارد به عنوان متولی موضوع در کشور قابل استعلام است.

photo_۲۰۲۱-۰۱-۰۸_۱۶-۰۰-۰۹

همچنین توزیع نفت کوره( مازوت)در سطح استان  از سوی این شرکت ها صرفاً برای تعداد ۷ واحد ریخته‌گری مستقر در شهرستان رباط کریم ،دو کارخانه آجرپزی شهرستان جوادآباد ورامین ،کارخانه سیمان شمال و فیروزکوه مصرف می‌شود و سایر واحدها و صنایع موجود در استان از سوی شرکت سهمیه نفت کوره تعلق نمی گیرد .

با توجه به محدودیت‌های مرکز دیسیجینگ شرکت ملی گاز سوخت گاز طبیعی نیروگاه‌ها در ماه‌های سرد سال به دلیل بالا رفتن مصارف خانگی سوخت دوم (نفت گاز )به نیروگاه‌های دماوند و پرند ارسال می‌شود.

آلاینده‌های زیست محیطی هوا در فضای اطراف جایگاه‌های عرضه سوخت طی چندین نوبت در سال توسط سازمان محیط زیست اندازه گیری شده و تاکنون گزارشی دال بر آلاینده بودن جایگاه ها به عنوان منابع ثابت به این شرکت ارائه نشده است.

تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید