انبوه فایل‌های مشکل دار در میان کهنسال‌ها؛

مصائب اجاره خانه‌های کهنسال پایتخت +جدول

کدخبر: 387873
اقتصادنیوز: بررسی فایل های اجاره آپارتمان های کهنسال پایتخت نشان می دهد اجاره بهای این آپارتمان ها چندان تفاوتی با آپارتمان های میانسال پایتخت ندارد .

به گزارش اقتصادنیوز، زندگی در آپارتمان ها کهنسال دشواری های خاص خود را دارد . اما هستند مستاجرانی که به  خانه قدیمی تمایل  بیشتری دارند، دلایل مختلفی برای این کار می‌توان نام برد که از مهمترین آنها قیمت کمتر آنها نسبت به آپارتمان‌ها و خانه‌های  نوساز است. 

به ویژه با توجه به شرایط اقتصادی که همه سطوح زندگی با آن درگیرند، یافتن خانه مسکونی مناسب مستلزم پرداخت هزینه‌های بالایی است اما بررسی فایل های اجاره نشان می دهد نرخ اجاره بها در خانه های با قدمت بالا فاصله اندکی با خانه‌های میانسال دارد.  

همچنین ببینید: دوران افول قیمت مسکن شروع شد؟

 

در اجاره خانه های قدیمی به چه نکاتی توجه کنیم 

سکونت در خانه کلنگی مانند هر نوعی از محل زندگی، نیز معایب و مزایایی دارد اما نکته قابل توجه در این خانه های قدیمی اسکلت مستحکم و زیرساخت‌های قوی در بسیاری از ساختمان‌ها و خانه‌های قدیمی است .

اما فرسودگی زیاد تاسیسات مختلف و سیم‌کشی‌ها،نم‌زدگی و رطوبت بالای ساختمان و پوسیدگی و فرسودگی لوله کشی‌های آب و فاضلاب ممکن است در زمان زندگی در این خانه ها شما را دچار مشکل کند  بنابراین  در زمان اجاره خانه های قدیمی حتما از سلامت سیم‌کشی‌های برق و تلفن، لوله‌کشی‌های آب، گاز و فاضلاب اطمینان حاصل کنید.

557903

سوسک و مورچه همسایه های پنهان خانه های قدیمی 

 یکی از دیگر از مشکلات خانه های قدیمی وجود سوسک سایر حشرات در این خانه های قدیمی است که تجربه نشان می دهد اگر قبل از ورود به این خانه سم پاشی کلی انجام شود دست کم تا یک سال از دست سوسک،مورچه و عنکبوت راحت هستید .

 اگر یک بنای قدیمی را برای سکونت برگزید که این بنا بازسازی نشده است، پس آشپزخانه قدیمی ،با کابینت های فلزی خواهید داشت مستقل بودن این آشپزخانه ها از سایر بخش های خانه را می توان امتیاز این خانه ها دانست اما نداشتن گاز رومیزی نیز یکی از مشکلات کسانی است که پیش از این درخانه های کم سن و سال زندگی می کردند و بیشتر این خانه ها دارای گاز رومیزی است .

1-9

مستاجران جدید خانه های قدیمی 

 در میان فایل های خانه های کهنسال ،خانه های ویلایی قدیمی هم پیدا می شود اما اجاره آپارتمان های حیاط دار بسیار بالا است . بیشتر مخاطبان این نوع املاک با هدف استفاده غیر مسکونی این خانه های قدیمی را اجاره می کنند .

در فایل های اجاره بیشتر این آپارتمان ها یا خوابگاه های دانشجویی و کارمندی هستند ،یا کلاس های علمی وآموزشی به ویژه اگر در مرکز شهر واقع شده باشند .

 البته در سال های اخیر این خانه های قدیمی حیاط دار یک کاربری دیگر هم پیدا کرده و ایجاد کافه  و رستوران است. کافه هایی که ما را به حال و هوای کودکی مان می برد .البته  پیدا کردن خانه های حیاط دار این روزها بسیار دشوار است و گاهی دریک محله کم تر از انگشتان یک دست از این نوع خانه ها باقی مانده باشد .

انبوه فایل های مشکل دار در میان کهنسال ها 

در بررسی فایل های اجاره خانه های کلنگی به این نکته هم برمی خوریم که بسیاری این آپارتمان ها بدون آسانسور و پارکینگ هستند . نمای آن سیمانی و یا سنگ مرمر است .

فایل های متراژ بالا در میان خانه های کهنسال بیشتر از خانه های نقلی است . در سایت های فروش و اجاره سقف سن را 30 سال اعلام می کنند که نشان می دهد،   در خانه هایی که سه دهه از عمرشان گذشته تفاوت قیمت چندانی وجود ندارد  خانه های 40 ساله و 50 ساله هم به همان قیمت خانه های 30 ساله نرخ گذاری می شود .  در جدول زیر تعدادی از آپارتمان های کهنسال در محدوده مرکزی شهر را می خوانید :

مسکن

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما