افزایش سهم عوارض ساختمانی در درآمدهای 1400

کدخبر: 388240
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا‌های شهرداری تهران با اشاره به افزایش عوارض ساختمانی در سال 1400گفت: کل عوارضی که دریافت می‌شود شاید ۱ یا ۲ درصد قیمت کل آن ساختمان باشد، اما سود اصلی را مالکان می‌برند.

به گزارش اقتصادنیوز ،حامد مظاهریان در نشست خبری خود در رابطه با جزئیات لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران گفت: بودجه ابزاری برای اجرای سیاست‌هاست و هر ساله قبل از آغاز سال جدید لایحه بودجه تهیه و تدوین و در اختیار شورای شهر تهران قرار داده می‌گیرد که امسال نیز این رویه همانند سنوات گذشته انجام شده است.

مظاهریان با اشاره به رویکردهای در نظر گرفته شده در بودجه 1400 گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، توجه به اقشار آسیب‌پذیر شهری مانند دستفروشان، بودجه خاص برای محلات نیازمند، توجه ویژه به هرندی، دولاب، باغ آذری، خلازیر، فرحزاد، اسلام‌آباد، ده ونک، شمیران نو و خاک سفید، توجه به پروژه‌های توسعه محلی، توجه به ارتقاء سلامت شهروندان و ورزش شهروندان و نشاط شهری و حمایت از هنرهای شهری از جمله مصداق‌های رویکرد شهرداری تهران در بودجه 1400 است.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران  با اشاره به تحولات ساختاری در بودجه شهرداری تهران تصریح کرد: لحاظ کردن بار مالی تبصره‌ها در ردیف‌های بودجه، دو سطحی شدن بودجه اصلی و بودجه تکمیلی، تعریف منابع و مصارف اختصاصی، تدوین بودجه مشارکت و سرمایه‌گذاری و اصلاح و بهبود سهم مصارف مختلف در بودجه 1400 از جمله تحولات ساختاری در بودجه شهرداری تهران محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: رویکرد بودجه سال آینده شهرداری تهران اجتماعی است چرا که ما احساس می‌کنیم مردم تهران هماینک از دو موضوع کرونا و مسائل اقتصادی در رنج و سختی هستند و بر همین اساس شهرداری تهران نگاه ویژه‌ای را به این دو موضوع در بودجه خود در سال آینده داشته است.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران خاطرنشان کرد: حمل و نقل عمومی یک چالش بزرگ در کلانشهر تهران محسوب می‌شود و این سوال مطرح می‌شود که در حمل و نقل عمومی احداث بخشی از خطوط مهم است یا تجهیز ناوگان؟ که قاعدتا تجهیز ناوگان از اهمیت بالاتری برخوردار است چرا که با تجهیز ناوگان شهروندان می‌توانند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

مظاهریان تصریح کرد: نشاط اجتماعی از دیگر مواردی است که در لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با برنامه‌ریزی که در سال آینده پیش‌بینی شده است بتوانیم بخشی از آلام و مشکلات شهروندان را کاهش دهیم.

وی با اشاره به مسئله هنر گفت: هنر در حوزه شهری تعاریف زیادی دارد؛ از جمله هنرهای شهری، نقاشی شهری و موسیقی شهری و ... و ان‌شاءالله این موارد در سال آینده مورد توجه شهرداری تهران قرار خواهد گرفت.

مظاهریان همچنین به کاهش فاصله طبقاتی بین محلات اشاره کرد و گفت: ما محلاتی داریم که در معرض آسیب قرار دارند و در همین زمینه اعتبار ویژه‌ای را برای کاهش آسیب در این مناطق در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است و تلاش خواهیم کرد که خدمات بیشتری را  به ساکنان این مناطق ارائه کنیم.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به احداث پروژههای محلی خاطرنشان کرد: در این بخش نیز توجه ویژهای را خواهیم داشت و از اولویتهای شهرداری تهران در سال آینده محسوب میشود.

وی با اشاره به اینکه در ارتباط با پروژههای محلی یک هزار و 900 میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شده بود گفت: این رقم در سال آینده به 2 هزار و 450 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

مظاهریان در ادامه با اشاره به اینکه 37 درصد از بودجه شهرداری تهران در سال آینده به حوزه حمل و نقل عمومی و ترافیک اختصاص خواهد یافت، اظهار کرد: 17 هزار و 295 میلیارد تومان از بودجه سال آتی به این حوزه تخصیص خواهد یافت و در واقع حوزه حمل و نقل بیشترین سهم را از بودجه شهرداری تهران در سال آینده به خود اختصاص داده است.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران همچنین به ظرفیت بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: در این بخش بنا داریم از ظرفیت و پتانسیل سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی به نحو مطلوب استفاده کنیم و در واقع در  جاهایی که شهرداری تهران امکان حضور و فعالیت را ندارند از ظرفیت بخش خصوصی استفاده خواهد شد.

وی اضافه کرد: بودجه امسال شهرداری تهران 30 هزار میلیارد تومان است که بودجه سال آینده با افزایش 19 درصد به 36 هزار و 333 میلیارد تومان خواهد رسید که البته هر ساله اعداد و ارقام تبصرهها در بودجه شهرداری تهران پیشبینی نمیشد اما امسال برای نخستین بار عدد و رقم تبصرهها نیز در لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران پیشبینی شده که در این بخش نیز 11 هزار میلیارد تومان به تبصره ها اختصاص داده شده است.

مظاهریان ادامه داد: با احتساب 11 هزار میلیارد تومان از محل تبصره‌های بودجه 1400 شهرداری تهران و رقم 36 هزار و 333 میلیارد تومانی بودجه سال آتی شهرداری تهران، جمع بودجه به بالغ بر 47 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. همچنین مبلغ 2 هزار و 200 میلیارد تومان نیز تحت عنوان بودجه 32 پروژه اختصاص داده شده است که در صورتی که این بودجه نیز از سوی شورای شهر تهران به تصویب برسد رقم نهایی بودجه شهرداری تهران در سال آینده به 49 هزار و 961 میلیارد تومان خواهد رسید.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تاکید کرد: در صورتی که شورای شهر تهران با رقم 2 هزار و 200 میلیارد تومان بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای سال آینده موافقت کند، 32 پروژه اصلی و کلان و مهم اجرا خواهد شد که البته این منوط به موافقت شورای شهر تهران خواهد بود.

وی تصریح کرد: در لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران همچنین اعتبارات مناطق نسبت به سال 99، 18 درصد افزایش یافته است تا مناطق بتوانند فضای مناسبی را برای اجرای پروژه‌های سرمایه‌ای و مهم داشته باشند.

مظاهریان ادامه داد: آلودگی هوا، مسائل ترافیکی و مسائل اجتماعی همچنان 3 چالش مهم شهر تهران محسوب می شوند و این در حالی‌ست که متاسفانه دولت از سال 90 تا  امروز حتی یک اتوبوس را در اختیار شهرداری تهران قرار نداده است اما شهرداری تهران علیرغم شرایط اقتصادی نامناسب، 37 درصد از بودجه خود را به حوزه  حمل و نقل و ترافیک اختصاص داده است و امیدواریم دولت نیز به تعهدات خود در حوزه حمل و نقل عمل کند.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران همچنین با تأکید بر اینکه در سال آینده شاهد تغییراتی در عوارض حمل و نقل نخواهیم بود گفت: در این بخش رقم قابل توجهی افزایش نخواهد یافت اما عوارض ساخت و ساز در محلات و مناطق برخوردار به مراتب بیشتر از محلات کم‌برخوردار خواهد بود.

وی در این باره توضیح داد: صدور پروانه برای ساخت‌وساز در محلات برخوردار بیشتر از محلات کم‌برخوردار خواهد بود که البته این افزایش تاثیری در تعیین قیمت ملک در آن منطقه نخواهد داشت که به زودی جزئیات این افزایش نیز به تأیید شورای شهر تهران خواهد رسید.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا‌های شهرداری تهران ادامه داد: کل عوارضی که دریافت می‌شود شاید ۱ یا ۲ درصد قیمت کل آن ساختمان باشد، اما سود اصلی را مالکان می‌برند.

وی درباره گزارش احکام بودجه ۹۹ گفت: در کنار بودجه ارائه شده گزارش عملکرد و تبصره‌های ۹۹ امروز تقدیم شد.

مظاهریان با بیان اینکه نقشه دقیقی از املاک شهر تهران وجود دارد گفت: برمبنای مرغوبیت هریک از این املاک عوارض دریافت می‌شود. یعنی هرکدام مرغوبیت بیشتری داشته باشند عوارض بیشتری باید پرداخت کنند و انشاالله بهمن ماه عوارض ساختمانی به تصویب می‌رسد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شورا‌های شهرداری تهران درباره درصد بودجه پایدار گفت: به دلیل آنکه ۱۱ هزار میلیارد تومان از تبصره را وارد بودجه کرده ایم نمی‌توان دقیق گفت. اما اطمینان میدهم که شهرداری به جلوگیری از شهر فروشی پایبند است.

وی درباره ردیف بودجه برای افشاگران فساد بیان کرد: این لایحه در صف صحن است و انشالله با تصویب رسیدن آن اجرایی می‌شود و مبنا این است که اگر شخصی فسادی را شناسایی کرد تحت سامانه‌ای امن بتواند موضوعی که فساد انگیز است را افشا کند و درصورت محرز شدن فساد درصدی از سود افشای فساد به افشاگر داده می‌شود.

مظاهریان اظهار کرد: قانونی در شهرداری وجود دارد که شهردار می‌تواند ۴ درصد بودجه را صرف مصارف بحران کند.

معاون شهردار تهران  درباره استخدام گفت: به دنبال این هستیم تا آزمون استخدامی را برگزار کنیم و این آزمون عمومی است و توسط نهاد بیرونی برگزار می‌شود و بودجه خیلی زیادی احتیاج ندارد.

وی گفت: خط شش مترو جزو طولانی‌ترین خطوط ما است و اگر بودجه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیاردی محقق شود این پروژه انجام می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما