شهرداری تهران کدام املاک خود را برای فروش گذاشت؟

چراغ‌سبز شورا برای فروش 10 ملک شهرداری پایتخت

کدخبر: 390105
اقتصادنیوز :‌دو کمیسیون برنامه و بودجه ونظارت و حقوقی با فروش 3 ملک شهرداری تهران که رقم معاملاتی آن بیش از سقف مجاز معاملاتی شهرداری تهران بود موافقت کردند .

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز ،هفته گذشته شهرداری تهران طی یک لایحه دو فوریتی از شورای شهر تهران درخواست که با فروش 10 ملک شهرداری تهران   موافقت کند . شهرداری خوشبین بود که در صورت فروش این املاک  بیش  2 هزار و 500  میلیارد تومان تحقق بودجه داشته باشد .

photo_۲۰۲۱-۰۲-۰۱_۱۸-۰۱-۴۸

پیروز حناچی شهردار تهران در جریان بررسی لایحه دو فوریتی درخواست مجوز شهرداری تهران جهت واگذاری و فروش ده فقره از املاک شهرداری توضیح داد که : سه مورد از این املاک مربوط به توافق با سازمان تامین اجتماعی است. چراکه حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده و لذا با توافقات صورت گرفته، برخی از املاک به تامین اجتماعی واگذار شد.

او افزود: سه ملک دیگر مربوط به بدهی شهرداری به بانک شهر است. همچنین چهار مورد دیگر جهت تامین بودجه غیر نقد شهرداری است.

photo_۲۰۲۱-۰۲-۰۱_۱۸-۴۳-۴۳

اما اعضای شورای شهر تهران با درخواست دو فوریت این لایحه مخالفت کردند . بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در مخالفت با درخواست فوری شهرداری برای فروش املاک مرغوب خود گفت : به صلاح شورا نیست؛ چون اینکه ما بدون بررسی کامل و در ده دقیقه برای دو هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان از املاک شهرداری تهران تصمیم‌گیری کنیم، در مقابل افکار عمومی و رسانه‌ها قابل توجیه نیست. دوستان می‌توانستند اجازه واگذاری این املاک را خیلی وقت پیش بگیرند و هر زمان آن را به مرحله کارسازی رساندند بفروشند. نیازی نبود این موضوع در قالب دوفوریت قرار بگیرد؛ چراکه در چنین شرایطی این شائبه به وجود می‌آید که نمی‌خواهند شورا با دقت به موضوع ورود کند.

آروین درخواست کرده بود در خصوص سه بند آخر لیست املاک که برای پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی است شفاف سازی شود که  چقدر از این بدهی متعلق به دوره قبلی بوده و چقدر در دوره فعلی ایجاد شده است  .در هفته ای که گذشت مشخص شد که شماره پرونده یکی از بندهای درخواستی به درستی ثبت نشده واطلاعات آن قابل پیگیری نیست .

ردیف 6 این درخواست مربوط به ملکی در خیابان بهار جنوبی ،نرسیده به کوی سمنان است که کاربری آن تجاری و خدماتی است و عرصه این  زمین 1880متر مربع مساحت  دارد و برآورد قیمت آن 140 میلیارد تومان است .

گفته می شود این ملک قرار است به عنوان بخشی از بدهی های بانک شهر تهاتر شود ،ملکی که پیش از آن سازمان تامین اجتماعی طالب آن بود  و در دوره مدیریت گذشته شهری بار گذاری تفریحی و تجاری برای آن تعریف شده بود .

photo_۲۰۲۱-۰۲-۰۱_۱۸-۳۸-۱۸

 دو کمیسیون برنامه و بودجه ونظارت و حقوقی با فروش 3 ملک شهرداری تهران که رقم معاملاتی آن بیش از سقف مجاز معاملاتی شهرداری تهران بود موافقت کردند و سایر املاک نیز بدون مجوز شورا قابل معامله ستند .   

تیتر یک
  • شاخص ارزی پشت سطح ۲۵۵۰۰

    اقتصادنیوز: امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ معامله گران جسارت کافی برای خرید و فروش دلار را نداشتند و ترجیح دادند که بی گدار به آب…

از دست ندهید
بلیط هواپیما