عقب نشینی خریداران از بازار مسکن

ریزش قیمت آپارتمان در جنوب تهران+ جدول

کدخبر: 390723
اقتصادنیوز : بازار فروش مسکن به طور کلی در هفته‌های گذشته داغ‌تر از بازار خرید شده، به عبارتی فروشنده‌ها، فروشنده‌تر شدند.

به گزارش اقتصادنیوز، بازار خرید و فروش مسکن طی 3 ماه گذشته بعد از انتخابات آمریکا با تغییراتی در مناطق مختلف مواجه شده است. بازار مسکن از ابتدای امسال با جولان برخی فروشندگان مواجه بود؛ به این ترتیب که افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن باعث تغییرات قیمتی برخی فایل‌های عرضه شده از سوی فروشندگان شده بود. یعنی تغییرات قیمتی در جهت افزایش نرخ بود.

اما طی سه ماه گذشته که بازار مسکن بر اساس گزارش‌های رسمی بانک مرکزی با تثبیت قیمتی مواجه شده، واکنش خریداران و فروشندگان در بازار مسکن هم تغییر کرده به گونه ای که در حال حاضر این خریداران هستند که عقب نشینی کردند.

گزارشات میدانی حاکی از آن است که در این مقطع از زمان برخی فروشندگان با ارائه تخفیف هایی در قیمت های پیشنهادی خود در جستجوی خریدار هستند.

3 (21)

در عین حال بررسی بازار خرید و فروش در مناطق نیمه جنوبی پایتخت از افت قیمت در این مناطق حکایت دارد. برخی بنگاه‌ها معاملاتی قدیمی در محلات مختلف مناطق جنوبی تهران در گفت‌وگو با اقتصادنیوز بر این باورند بازار مسکن طی دو ماه گذشته با کاهش قیمت مواجه بوده و خریداران در بازار با امید به تدوام کاهش قیمت‌ها تمایلی به خرید ندارند.

به گفته یکی از مشاوران املاک در این منطقه فروشندگان واقعی برای فروش املاک در این مدت تا متری یک تا دو  میلیون تومان هم عقب نشینی قیمتی داشته اند . به طور مثال یک آپارتمان 50متری در محله نواب که حدود 800 میلیون برای فروش گذاشته شده بود . در حال حاضر به قیمت 600 میلیون تومان هم حاضر به فروش است اما همچنان خریداران مردد هستند و نمی تواند برای خرید قطعی به نتیجه برسند . 

بررسی رشد قیمت مسکن در مناطق مختلف نشان می دهد  منطقه ۱۱ با ۵.۶۹ درصد کاهش قیمت در جایگاه اول کاهش قیمت قرار دارد.  در اولین ماه زمستان منطقه ۱۴ معادل ۴.۲ درصد کاهش قیمت داشت که پس از منطقه 11 بیشترین افت به حساب می آید. این منطقه در همسایگی جنوب شرق تهران است .

کاهش قیمت مسکن در دی  ماه نسبت به ماه گذشته در 8 منطقه اتفاق افتاده است . مناطق 11،14 و 19 مناطق جنوب و جنوب شرقی هستند که در لیست مناطقی قرار گرفته اند که زمستان  را با ریزش قیمت آغاز کرده اند . 

مسکن

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما