افتتاح آزادراه جنوبی تهران تا چند روز دیگر

کدخبر: 391646
اقتصادنیوز :‌وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: کنار گذر جنوبی تهران از آبیک در اتوبان قزوین تا چرم شهر را به یکدیگر متصل می‌کند و یک نقطه تبادلی بین اتوبان های شمال جنوبی و شرقی غربی کشور است و ادامه این پروژه که به سمت سمنان است امیدواریم در ماه‌های آینده و اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، محمد اسلامی با اشاره به پروژه آزادراه جنوبی تهران که به زودی به افتتاح می‌رسد اظهار داشت: آزاد راه جنوبی تهران ۵ استان را تحت پوشش قرار می دهد .

وی درباره زمان افتتاح این آزادراه ادامه داد: این پروژه مهم مقرر شده بود در دهه فجر به بهره برداری  برسد که البته کمی با فاصله  افتتاح می شود.

وزیر راه افزود: این کنار گذر ۵ استان را پوشش می دهد و ترافیک  سنگین تهران،و البرز و اتوبان  کرج قزوین کاهش می دهد و این خود یکی از افتخارات در حوزه آزاد راهی کشور به شمار می رود.

اسلامی با بیان اینکه ازادراه جنوبی تهران یکی از بزرگترین کشور است، اظهارداشت: حدود ۷ هزار میلیارد تومان ارزش روز سرمایه گذاری این پروژه  ۱۵۸ کیلومتری است.

وی افزود: کنار گذر جنوبی تهران از آبیک در اتوبان قزوین تا چرم شهر را به یکدیگر متصل می‌کند و یک نقطه تبادلی بین اتوبان های  شمال جنوبی و شرقی غربی  کشور است و ادامه این پروژه که به سمت سمنان است امیدواریم در ماه های آینده و اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه کنار گذر جنوبی تهران در مدت ۵ سال  عملیاتی شد و این پروژه  رکوردی در حوزه مهندسی و عمرانی کشور به شمار می رود افزود: در یک دولت قبل ایده واجرای این پروژه شکل گرفته و ما توانستیم  پیش از پایان دولت اجرای آن را پایان برسانیم.

وزیر راه گفت: اجرای این پروژه و سرمایه گذاری ۷۰ درصدی آن توسط قرارگاه خاتم الانبیا صورت گرفته و آورده دولت حدود ۳۰ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم فرهنگ توسعه زیر ساخت و توسعه کشور  را بتوانیم از طریق این مدل سرمایه گذاری بیشتر کنیم تا شاهد افزایش  کیفیت  زیرساخت ها در این بخش باشیم.

  اسلامی افزود: در همین ایام دهه فجر در حوزه بزرگراه ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه افتتاح خواهیم کرد.

تیتر یک
  • روند نرخ سود موزون مداخله در زمستان

    خالص عملیات بانک مرکزی در بازار باز روز سیزدهم اسفند ماه، قبض ۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان نقدینگی از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما