افتتاح پل فرجام در اردیبهشت سال جاری

کدخبر: 393148
اقتصادنیوز :‌رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بازدید از تقاطع غیر همسطح اتوبان شهید باقری منطقه 4 شهرداری تهران از افتتاح 2 تقاطع غیر همسطح در 6 ماه اول سال 1400 خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز ،مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بازدید از تقاطع غیر همسطح اتوبان شهید باقری منطقه 4 شهرداری تهران گفت:  اتوبان باقری یکی از مهم ترین اتوبان های شرق تهران به طول 11 کیلومتر است و  از منطقه 13 اتوبان یاسینی شروع می شود و به منطقه یک یعنی اتوبان ارتش منتهی می شود.

او افزود: از جمله مهم ترین مسائلی که اتوبان 11 کیلومتری شهید باقری دارد این است که متاسفانه تقاطع های غیر همسطح مختلفش تکمیل نشده و از طریق دور برگردان در داخل اتوبان سعی شده تا مشکل حل شود. 

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: این دوربرگردان ها مشکلات زیادی دارند که از آن جمله می توان به ایجاد ترافیک و افزایش تصادفات اشاره کرد. در ساعات پیک این دوربرگردان ها مشکلاتی ایجاد می کند و به کندی رفت و آمد و آلودگی هوا می انجامد. 

فراهانی گفت: باید از طریق پل ها و رمپ و لوپ های مهندسی بدون اینکه خللی در تردد ایجاد شود مردم در سریع ترین زمان ممکن به خیابان های فرعی اطراف برسند. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: این دور برگردان ها در پایین خیابان فرجام وجود داشت. افرادی که از فرجام غربی به سمت فرجام شرقی یا برعکس می خواهند تردد کنند چون اتوبان باقری فرجام را قطع کرده ناچارند تا در اتوبان باقری بروند و مسیر طولانی را طی کنند. 

او ادامه داد: پلی در مدیریت شهری جدید طراحی شد و از روی اتوبان باقری رد می شود تا فرجام غربی و شرقی را به هم متصل کند و باعث می شود تا افراد دیگر به اتوبان باقری وارد نشوند این امر سبب کاهش بار ترافیک می شود. 

فراهانی با اشاره به اینکه در منطقه 4 سه تقاطع غیر همسطح به این صورت در دست اجرا است، گفت: بنا بوده پل خیابان فرجام در شش ماهه 1400 افتتاح شود اما با پیگیری معاونت عمران شهرداری تهران و تفویض اختیار این معاونت به شهرداری منطقه 4 زودتر آغاز به کار کرد و پیمانکار پروژه وعده داده بنا به زمان بندی که در 30 خرداد است اما تا پایان اردیبهشت پایان پیدا می کند.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: اگر در آخر اردیبهشت پل فرجام به پایان برسد رکوردی برای پروژه های پل سازی شهر تهران بوده است و می تواند به عنوان یک رکورد در جوایز مدیریت شهری شرکت کند .

او در پایان افزود: لذا واقعیت این است که در عین حال برای تقاطع های غیر همسطح دیگر برنامه ریزی شده که در 6 ماه اول 1400 دو تقاطع غیر همسطح و یک رمپ و لوپ در منطقه 4 اجرا شود

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما