افزایش قیمت مسکن و معاملات در ماه دوم زمستان / میانگین هر مترمربع مسکن در تهران 28 میلیون تومان

کدخبر: 395955
در بهمن ماه 1399 تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 3.9 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 11.4 درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 70.5 درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بانک مرکزی، بر این اساس تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در یازده ماهه سال 1399 به حدود 78 هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 6.4 درصد افزایش نشان می دهد. 

لازم به ذکر است بررسی تحولات متوسط قیمت مسکن به تفکیک مناطق شهر تهران موید آن است که در بهمن سال جاری تعداد 8 منطقه از مجموع 22 منطقه، کاهش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل از آن را ثبت کرده اند.

در بهمن ماه سال 1399 ،تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به3.9 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 11.4 درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 70.5 درصد کاهش نشان می دهد. 

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران28 میلیون 39 هزار تومان  بود که نسبت به ماه قبل 3.7  درصد افزایش نشان می دهد.

بررسی تحولات متوسط قیمت مسکن به تفکیک مناطق 22گانه شهر تهران موید آن است که در بهمن ماه سال جاری تعداد 8 منطقه از مجموع 22 منطقه، کاهش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل از آن را تجربه کرده اند . 

 

تیتر یک
  • بررسی روند قیمت اوراق تسه در هفته سوم فروردین

    اقتصادنیوز: در هفته سوم فروردین ۱۴۰۰ کانال قیمت خرید اوراق تسهیلات مسکن در مرز ۵۰ هزار تومان قرار گرفته و نرخ سود تا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما