حجت نظری در صحن شورای شهر تهران مطرح کرد :

سومدیریت باعث موج چهارم کرونا شد / درخواست شناور شدن ساعات کاری

کدخبر: 403078
اقتصادنیوز : یک عضو شورای شهر تهران گفت : ستادملی مقابله با کرونا تعطیلی دست کم دو هفته‌ای در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی را به تصویب برساند. همچنین دورکاری حداکثری را در دستگاه های دولتی اجرا کرده و برای مشاغل و اقدامات ضروری نیز اقدام به شناور کردن ساعات کاری کنند .

به گزارش اقتصادنیوز ، حجت نظری  در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تهران گفت  :  متاسفانه وضعیت تهران با افزایش موارد ابتلا و مرگ‌های ناشی از کرونا به وضعیت نارنجی رسیده و هشدارهای فراوانی پیرامون قرمز شدن وضعیت شهر مطرح شده است. در این میان اما همه چیز عادی است و آن طور که برخی از مسئولان به دنبال القای آن هستند، فقط مردم غیرعادی بودند که کرونا به پیک چهارم خود رسیده است.

وی افزود : پیش از این نیز بارها و به نمایندگی از مردم شهر تهران تذکر داده بودیم که نباید برخی مسئولان صرفا مردم را مقصر شیوع کرونا بدانند و با متهم کردن آنان بر اقدامات، رفتار و گفتار ضدونقیض خود سرپوش بگذارند.

نظری  خاطر نشان کرد :   مسئولان  در برابر جان مردم مسئولند و در برابر جانی که خدای نکرده درپی سهل‌انگاری آنان از دست رفته باشد، پاسخگو هستند این چه تمهیداتی است که مسئولان ما در هر سه قوه صرفا به تذکر و توصیه بسنده کرده‌اند؟ امروز مردم می‌پرسند که چرا راه‌ها باز بود و تمامی تسهیلات سفر فراهم شد اما صرفا به آنان توصیه شد که به سفر نروند؟آیا نمی‌شد که از انجام سفرهای برون شهری جلوگیری کرد؟ چرا تناقض در گفتار و رفتار مسئولان ارشد پیرامون کرونا همچنان وجود دارد و حتی برخی از این افراد برخلاف توصیه ها با خانوادهایشان عازم سفر هم شدند؟

به گفته سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  در شرایطی که می‌شد با اجرای یکسری مققرات سختگیرانه، کرونا را در ایام تعطیلات نوروزی، مدیریت کرد و به پایان رساند، متاسفانه سومدیریت در مواجهه با این بیماری آن را به پیک چهارم رسانده و آمار مرگ و میرها و موارد ابتلا رو به افزایش است .

 نظری تاکید کرد :  همچنان هم تناقضات زیادی در رفتار و مصوبه ها وجود دارد. چرا دولت اقدامی برای شناور شدن ساعات کاری ادارات نکرد؟ چرا دورکاری حداکثری در سازمان ها و شرکت هایی که امکان دورکاری در آن‌هاوجود داشت، اعمال نشد و چه اصراریست که مردم را راس یک ساعت خاص از خانه خارج کرده و در راس ساعتی خاصی و در اوج ازدحام جمعیت نیز آنان را به خانه بازگرداند؟ چرا از حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس حمایت نشد و همچنان ایستگاه ها و قطارهای مترو و کابین‌های اتوبوس یکی از محل های نگران کننده ابتلا به کرونا محسوب می‌شود؟

این عضو شورای شهر تهران  یادآور شد :از واکسیناسیون عمومی واکسن کرونا که همچنان خبری نیست و تنها برای اقشار و گروه‌های خاص آغاز شده است. نه از واکسن داخلی و نه از واکسن خارجی مردم چیزی احساس نکرده‌اند. امیدوارم این شرایطزودتر به پایان برسد.

نظری پیشنهاد داد :ستادملی مقابله با کرونا اولا تعطیلی دست کم دو هفته‌ای در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی را به تصویب برساند. ثانیا دورکاری حداکثری را در دستگاه های دولتی اجرا کرده و برای مشاغل و اقدامات ضروری نیز اقدام به شناور کردن ساعات کاری کنند که همه شهروندان در یک زمان محدود و در ازدحام جمعیت روانه مرکز کار خود نشده و از آن خارج نشوند. مطالبه تهیه واکسن نیز مطالبه ای عمومی است و امیدوارم حرف و مطالبه مردم جدی تر شنیده شود.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما