بالاترین و پایین ترین قیمت اجاره در کشور؛

اجاره مسکن لاکچری ؛ ماهی 49 میلیون تومان

کدخبر: 380713
اجاره مسکن نسبت به تابستان سال قبل 43.8 درصد افزایش پیدا کرد. این هزینه بطور متوسط برای خانوارهای کشور یک میلیون و 940 هزار تومان ثبت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، مرکز آمار در اطلاعیه ای داده های قیمت مسکن در بخش های خریدوفروش و اجاره را درتابستان سال 99  را برای کل کشور منتشر کرد. این آمار ها نشان می دهد در کل کشور قیمت اجاره نسبت به سال قبل 43.8 درصد و نسبت به بهار امسال 12.7 درصد رشد داشته است. 


اکوایران بررسی کرد؛ هزینه دریافت وام مسکن در سراشیبی قیمت


 

کمترین قیمتی که به ازای هر متر مربع اجاره در کشور در تابستان امسال پرداخت شده 280 تومان بوده است. درصورتی که متوسط متراژ برآورد شده در این آمار 100 متر مربع گزارش شده است. بر همین اساس محاسبات نشان می دهد کمترین مبلغ اجاره ماهانه پرداخت شده در فصل تابستان 28 هزار تومان ثبت شده است.

اجاره خانه‌های لاکچری چند؟

اما در همین خصوص اجاره های خانه های لاکچری در تابستان رقمی بسیار بالاتر از این میزان را ثبت کرده است. مطابق با آمارهای ارائه شده در این بخش بیشترین مبلغی که به صورت ماهیانه در این فصل به ازای هر متر مربع پرداخت شده 490 هزار تومان بوده است. از آنجا که متوسط متراژ خانه های استیجاری در کشور 100 متر مربع برآورد شده محاسبات نشان می دهد این ساکنین مبلغی در حدود 49 میلیون تومان اجاره ماهانه را در تابستان پرداخت کرده اند.

در همین خصوص متوسط قیمت اجاره پرداخت شده در کشور برای هر متر مربع 19 هزار و 417 تومان گزارش شده است. این مبلغ برای یک خانه 100 متری، یک میلیون و 940 هزار تومان به دست می آید.

این قیمت نسبت به فصل قبل 12.7 درصد و نسبت به تابستان گذشته 43.8 درصد افزایش پیدا کرده است.

مسکن

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید