رابطه ایران‌خودرو و رنو شیرین شد

فروش نقدی کپچر 105 میلیونی از امروز/ جنگ قیمتی چهار شاسی بلند در ایران

کدخبر: ۱۴۳۳۴۵
در حالی که رابطه ایران‌خودرو و رنو بر سر فروش کپچر شکر آب شده بود، بزرگترین خودروساز کشور از امروز فروش نقدی این کراس اوور را در کنار سه شاسی بلند دیگر خود با قیمت 105 میلیون تومان آغاز کرده است.
فروش نقدی کپچر 105 میلیونی از امروز/  جنگ قیمتی چهار شاسی بلند در ایران

به گزارش اقتصادنیوز، ایران‌خودرو در حالی فروش رنو کپچر با قیمت 105 میلیون تومان آغاز کرده است که رنو به دلیل فروش خارج از سیستم کپچر در ایران‌خودرو و واردات این خودرو بدون هماهنگی با فرانسوی‌ها، رابطه‌اش را با ایران‌خودرو شکرآب کرده بود.

بر اساس این گزارش با توجه به از سرگیری فروش نقدی کپچر، به نظر می‌رسد رابطه ایران‌خودرو با یکی از شرکای فرانسوی‌اش بهبود یافته و دور جدید فروش این خودرو با هماهنگی فرانسوی‌ها و بدون واسطه صورت گرفته است.

ایران خودرو، کپچر را در پنج رنگ و سه کلاس به فروش می رساند و وعده داده این خودروها را حداکثر تا یکماه پس از ثبت‌نام مشتریان، تحویل دهد.

بزرگترین خودروساز کشور در حالی اقدام به واردات کپچر کرده، که نگین خودرو به عنوان نمایندگی رسمی رنو در ایران نیز فعالیتی موازی را انجام داده و چند شاسی بلند و سدان نظیر داستر، کولئوس، فلوئنس و . . . را به کشور وارد کرده است.

ایران‌خودرو بارها به رنو هشدار داده که در صورتی مایل به گسترش همکاری با رنو است که برای ادامه فعالیت نگین خودرو را تعیین تکلیف کند. این اقدام نشان می‌دهد بزرگترین شرکت خودروساز شبه دولتی کشور تمایلی به ورود بخش خصوصی، حتی در عرصه واردات خودرو را نیز ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز، این شرکت علاوه بر عرضه کپچر، سه شاسی بلند دیگر را در سه رنج قیمتی عرضه کرده و شرایط پیش فروش آن را در سایت خود قرار داده است.

بر این اساس پیش فروش خودرو گراندویتارا سوزوکی با چهار روش و سود مشارکت 27 درصدی آغاز شده و از مردادماه امسال تحویل آن شروع می‌شود. این خودرو در رنج قیمتی بالای 125 میلیون تومان تعریف شده است. این شرکت همچنین پیش فروش خودرو چینی هایما اس7 را از سال گذشته شروع کرده و قرار است آن را در رنج قیمتی بالای 70 میلیون تومان عرضه کند.

ایران خودرو همچنین از اوایل ماه جاری پیش فروش خودرو کراس‌اوور اچ30 با برند دانگ فنگ چین را آغاز کرده آن را 44 میلیون تومان قیمت گذاری کرده است تا بدین صورت در چهار رنج قیمتی به عرضه محصولات شاسی بلند خود اقدام کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی