اقتصادنیوز از معاملات بازار سهام گزارش می‌دهد

شاخص به حمایت‌ها روی خوش نشان داد/ جمع‌آوری صف‌های فروش در اغلب گروه‌ها+نمودار

کدخبر: ۱۴۱۸۴۹
بورس تهران معاملات روز جاری را با جمع‌آوری صف‌های فروش در اغلب نمادها و گروه‌ها به خصوص در گروه خودرو و در نتیجه کاهش دامنه ریزش شاخص کل پشت سر گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز، بورس تهران معاملات روز جاری را با جمع‌آوری صف‌های فروش در اغلب نمادها و گروه‌ها به خصوص در گروه خودرو و در نتیجه کاهش دامنه ریزش شاخص کل پشت سر گذاشت.بر این اساس در جریان بازار، بهبود جو معاملات با جمع‌آوری صف فروش نمادهای خودرو، خساپا و وساپا و مثبت شدن نمادهای خبهمن و خزامیا و گروه بانکی و بیمه‌ای کاملا محسوس بود.

در گروه خودرو و نمادهای وابسته، سرمایه گذاری رنا دومین اقدام برای افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را انجام داد و منتظر مجوز سازمان بورس شد. بعد از مصوبه 6 بهمن هیات مدیره «ورنا»، گزارش توجیهی این تامین 300 میلیارد تومانی اواخر بهمن به حسابرس ارسال شد تا بعد از تایید به سازمان بورس ارسال شود که این اقدام صورت گرفته است. به این ترتیب در صورت مجوز سازمان بورس، سرمایه اسمی این شرکت با 100 درصد افزایش به 600 میلیارد تومان خواهد رسید تا صرف اصلاح ساختار مالی شود.

در گروه‌های بانک، بیمه و سرمایه گذاری، افزایش تقاضا در نمادهای بانکی قابل مشاهده بود. امروز همچنین در گروه بیمه نمادهای دانا، وتوصا و واتی صف خرید و نماد اتکام معاملاتی مثبت را تجربه کردند. در گروه بانکی خبر رسیده نمایندگان مجلس با تصویب تبصره‌ای از لایحه بودجه مقرر کرده‌اند سرمایه بانک‌های کشاورزی، ملی و سپه افزایش یابد و برای تعیین سهم اعتبارات هر یک از این بانک‌ها کارگروهی نیز تشکیل شود. همچنین اعلام شده اولین صندوق بزرگ اروپایی با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بورس تهران از چهارشنبه این هفته با خرید سهام آغاز به کار خواهد کرد.

از سوی دیگر روز جاری گروه‌های فلزات اساسی و معدنی نیز با صف خرید نمادهای وتوکا، کبافق و معاملات مثبت و پرتقاضای نمادهای کاما و زنگان روبه رو شدند. در گروه فلزات اساسی مدیرعامل فولادمبارکه از توافق نامه افزایش فروش محصولات این شرکت و فولاد هرمزگان به شرکت مارچگالیای ایتالیا خبر داد و نحوه همکاری با شرکت دانیلی ایتالیا را اعلام کرد.

در گروه شیمیایی نیز نماد شکربن در جریان معاملات امروز صف خرید شد و سایر نمادهای هم گروه نیز بعد از شروعی متعادل و منفی اکثرا با افزایش تقاضا مواجه شدند. در این گروه شرکت صنايع شيميايی فارس طی گزارش ١٢ ماهه منتهی به ٩٤/١٢/٢٩ با پوشش ١٠ درصدی سود خالص مبلغ ٣ ریال سود به ازای هر سهم اعلام کرد. در این گروه همچنین خبر رسید قرار است ساخت یک مجتمع پتروشیمی در فاز دوم عسلویه به باسف آلمان واگذار شود.

به گزارش اقتصادنیوز، به هر ترتیب در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای شبندر و خودرو با افت 468 واحدی به ارتفاع ٧٧ هزار و 516 واحدی رسید که در این میان نمادهای حکشتی و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند.

به دلیل جمع آوری صف‌های فروش پیش بینی می شود فردا معاملات متعادلتر و مثبت تری در انتظار سهامداران باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی