کدخبر: ۱۵۶۰۳۳ لینک کوتاه

اولین ایرباس جدید یک ماه دیگر در ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که قرارداد با ایرباس امروز یا فردا امضا می شود گفت: اولین هواپیماها به موجب این قرارداد تا اواسط ماه ژانویه تحویل ایران خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، یک مقام ارشد ایرانی گفت، این کشور قرارداد با شرکت ایرباس برای خرید 100 فروند هواپیما را نهایی کرده و اولین هواپیماها به موجب این قرارداد تا اواسط ماه ژانویه تحویل ایران خواهد شد.

به گفته اصغر فخریه کاشان، معاون وزیر راه ایران، این قرارداد که تقریبا نیمی از آن مربوط به هواپیماهای باریک پیکر و نیمی دیگر مربوط به هواپیماهای پهن پیکر است، در طی روزهای آینده و احتمالا دوشنبه یا سه شنبه به امضا خواهد رسید.

وی در مصاحبه ای تلفنی گفت: «ما مذاکرات با ایرباس را نهایی کرده ایم و همین روزها قادر خواهیم بود در تهران قراردادی را به امضا برسانیم. ما انتظار داریم با نهایی شدن برخی موارد باقی مانده امروز یا فردا قرارداد را امضا کنیم.»

فخریه کاشان گفت، ایرباس 4 نوع هواپیمای متوسط برد ای 320 و ای 321 و دور برد ای 330 و ای 350 را به ایران تحویل خواهد داد. این سخنان موید صرف نظر ایران از خرید سوپرجامبوهای ای 380 از شرکت ایرباس است.

این مقام ایرانی گفت، ایران که هفته گذشته قراردادی برای خرید 80 فروند هواپیما با شرکت بوئینگ به امضا رساند، توافقاتی با شرکت های لیزینگ خارجی برای تامین مالی مجموعا 77 فروند هواپیما انجام داده است که شامل 42 فروند ایرباس و 35 فروند بوئینگ است.