کدخبر: ۱۵۶۶۰۷ لینک کوتاه

قرارداد بعدی خرید هواپیما با ATR امضا می شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل و تأمین مالی گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تا پایان امسال هشت فروند هواپیمای جدید ایرباس و ATR تحویل می‌گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اصغر فخریه کاشان بیان کرد: براساس قراردادی که با شرکت ایرباس امضا شد، این شرکت تا پایان امسال یک فروند هواپیمای 320 و دو فروند هواپیمای 330 دوربرد به ایران‌ایر تحویل می‌دهد.

وی با بیان این که قرار است نمایندگان کمپانی ATR چهارشنبه این هفته به تهران سفر کنند، ‌گفت: دور نهایی مذاکرات ایران‌ایر با نمایندگان این شرکت این هفته آغاز می شود و انتظار داریم هفته آینده قرارداد ایران ایر با این سازنده هواپیما به امضا برسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل یادآور شد: براساس مذاکرات قبلی با نمایندگان ATR خرید 20 فروند هواپیما از این شرکت قطعی شده است، اما ایران‌ایر می تواند 20 فروند هواپیمای دیگر از این شرکت زیر مجموعه ایرباس خریداری کند.

فخریه کاشان درباره تامین مالی خرید این هواپیماها یادآور شد: براساس قراردادی که امضا شده است ایران‌ایر 15 درصد منابع مالی این هواپیماها را تامین می‌کند و 85 درصد دیگر منابع مالی از طریق فاینانس خارجی تامین خواهد شد و با توجه به تمایل شرکت های خارجی مشکلی در تامین منابع مالی این قراردادها نداریم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل و تامین مالی ارزش قرارداد ایران‌ایر با کمپانی ATR برای خرید20 فروند هواپیما را کمتر از 500 میلیون دلار و برای خرید ایرباس‌ها را کمتر از 10 میلیارد دلار اعلام کرد.