عقب نشینی خودروسازی فورد در برابر ترامپ

کدخبر: 157696
شرکت خودروسازی فورد اعلام کرد:‌ این شرکت سرمایه‌گذاری در مکزیک را با هدف حمایت از سیاست‌های اقتصادی دونالد ترامپ لغو کرده و قرار است این سرمایه را در ایالت میشیگان هزینه کند.

به گزارش اقتصادنیوز ، شرکت خودروسازی فورد آمریکا طی ماه‌های گذشته همواره در برابر انتقادات از سوی ترامپ نسبت به برنامه این شرکت برای ساخت کارخانه در مکزیک مقاومت می‌کرد و مقامات این شرکت همواره بر تصمیم خود برای سرمایه‌‌گذاری 1.6 میلیارد دلاری در مکزیک پافشاری می‌کردند.

اما با روی کار آمدن ترامپ شرایط برای فورد تغییر کرده و این شرکت اعلام کرده است، برنامه خود برای ساخت کارخانه در مکزیک را لغو کرده و قرار است این کارخانه را در ایالت میشیگان راه‌اندازی کند.

فورد روز گذشته اعلام کرد: از ساخت کارخانه در مکزیک صرف نظر کرده و به جای آن 700 میلیون دلار در کارخانه خود در میشیگان برای توسعه ساخت خودروهای هیبریدی، برقی و بدون راننده سرمایه‌گذاری خواهد کرد. مدیر عامل فورد این اقدام را رأی اعتماد به سیاست‌های اقتصادی ترامپ عنوان کرد.

این تصمیم فورد در کنار اظهارات ترامپ دیگر خودروسازان آمریکایی را نسبت به گسترش کارخانه‌های خود در مکزیک تحت فشار خواهد گذاشت و آنها مجبور خواهند بود با هدف توسعه اشتغال آمریکا طرح‌های توسعه خود را در داخل این کشور اجرا کنند.

به گفته میشل کربز، یک کارگزار ارشد بازار خودرو در آمریکا دونالد ترامپ هنوز روی کار نیامده در حال تأثیرگذاری بر صنعت خودروی آمریکا است. این تصمیم فورد برای گسترش تولید خودروهای پاک نشان‌دهنده اهمیت ساخت این خودروها است.

فورد همچنین از برنامه خود برای تولید مدل‌های هیبریدی خودروهای پرطرفدار موستانگ و اس 150 خود تا سال 2020 خبر دادند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما