کدخبر: ۱۹۰۷۹۴ لینک کوتاه

اکونومیست: مرگبارترین زلزله ۲۰۱۷ ثبت شد

نشریه انگلیسی اکونومیست گزارش جدیدی را به زلزله ایران اختصاص داد. در این گزارش آمده است، گر چه زلزله اخیری که در غرب ایران رخ داد، با شدت ۳/ ۷ ریشتر نسبت به قدرتمندترین زلزله جهان بسیار ضعیف‌تر بود، اما تاکنون مرگبارترین زلزله سال ۲۰۱۷ بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز اکونومیست در ادامه نوشت: آمار تلفات این زلزله به بیش از ۴۰۰ نفر رسید و تعداد زخمی‌ها نیز ۷ هزار نفر اعلام شد. ۷۰ هزار نفر بر اثر این زلزله خانه‌های خود را از دست دادند. مرکز این زلزله در ۳۰ کیلومتری جنوب حلبچه در عراق اعلام شده اما تقریبا همه تلفات در منطقه‌ای واقع در شمال غربی ایران مشاهده شده است.

تصاویر به ثبت رسیده از سرپل‌ذهاب، شهر کوچک ایرانی با جمعیت ۳۵ هزار نفر در نزدیکی مرز عراق، نشان می‌دهد که کل مناطق همسایه آن با خاک یکسان شده‌اند. خودروها زیر سیمان مدفون شده‌اند. ساکنان این مناطق از کیفیت پایین ساخت بناها گلایه دارند. بسیاری از قربانیان در مسکن مهر سکونت داشتند. درحالی‌که ساختمان‌های قدیمی‌تر از آن سالم مانده‌اند بسیاری از بلوک‌های جدید‌تر مسکن مهر همچون آکاردئون در هم فرو رفته‌اند. برخی مسوولان به‌خاطر واکنش کندشان مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. استان کرمانشاه ایران، جایی است که بیشترین تقاضا در آن مشاهده شده است.