کدخبر: ۱۹۱۸۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وقتی مردم در حراج «هول» شده و سکه را گرانتر از بازار می خرند! + عکس

تسنیم: در حالی حراج سکه از ساعت ۱۴ در بانک کارگشایی آغاز شد که خرید عجولانه برخی مردم موجب شد تا قیمت در ابتدا از نرخ بازار هم فراتر برود.

حراج سکه که از ساعت 14 امروز در بانک کارگشایی آغاز شده با استقبال شدید مردم و البته دلال‌ها همراه شده است، تا جایی که در دقایق ابتدایی حراج قیمت‌ها از قیمت بازار هم فراتر رفته است.

حراج سکه طلا

این درحالی است که مسئولان بانک در زمان حراج به مردم اعلام کردند که "نرخ واقعی سکه به این میزان بالا نیست و از خرید صرف‌نظر کنید" ولی مردم اصرار داشتند با قیمت بالا خرید را انجام دهند؛ در دقایق ابتدایی حراج و فروش یکی دو بسته اول قیمت سکه بین یک میلیون و 430 تا یک میلیون و 440 هزار تومان هم بالا رفت ولی بعد از گذشت یک ساعت از حراج قیمت‌ها کمی واقعی شده و به یک میلیون و 340 تا یک میلیون و 350 هزار تومان رسیده است.

حراج سکه طلا

بنا به اذعان مسئولان بانک کارگشایی افرادی که در ساعات ابتدایی حراج اقدام به خرید کردند اطلاعی از وضعیت قیمت‌ها نداشته و به‌صورت عجولانه خرید را انجام داده‌اند.

به‌گفته سلیمانی در یک ساعت اول 700 تا 800 تا سکه تمام‌بهار به فروش رفت و از الآن به بعد نیم‌سکه به حراج گذاشته می‌شود.

به گزارش تسنیم، حراج سکه با احتساب 9 درصد ارزش افزوده به‌قیمت یک میلیون و 288 هزار تومان و نیم‌سکه با قیمت 645 هزار تومان از ظهر امروز آغاز شده است.

یکی از افرادی که جزو خریداران اول سکه در حراج بانک کارگشایی بود از اشتباهی که کرده ابراز ناراحتی کرد و گفت اکثریت مردم هول شدند و گران خریدند.