افزایش قیمت جهانی گندم

کدخبر: 194497
ایرنا: قیمت گندم صبح روز دوشنبه در معاملات آتی بازار شیکاگو به بالاترین سطح در یک هفته گذشته رسید و احتمال می رود در پایان معاملات امروز برای سومین جلسه متوالی بالا رود، زیرا بازار نگران صدمه دیدن کشت گندم زمستانه آمریکا به دلیل کاهش بارندگی ها در این کشور است.

به گزارش رویترز، در ساعت 03:22 بامداد امروز به وقت گرینویچ قیمت گندم روی تابلوی تجاری بازار شیکاگو به چهار دلار و 22 سنت در هر بوشل رسید که بیشترین قیمت از هشت دسامبر (17 آذر) است. هشتم دسامبر هر بوشل گندم در این بازار به قیمت چهار دلار و 21 سنت معامله شد.

هر بوشل سویا با 0.2 درصد افزایش نسبت به جمعه گذشته به قیمت 9 دلار و 69 سنت و هر بوشل ذرت با 0.2 درصد کاهش به قیمت سه دلار و 47 سنت معامله شد.

افزایش صبح امروز قیمت گندم در بازار شیکاگو، تا حدودی نیز تحت تاثیر افزایش تقاضای این محصول بود.

وزارت کشاورزی آمریکا جمعه گذشته اعلام کرد صادرکنندگان خصوصی 130 هزار تن گندم نرم قرمز زمستانه آمریکا به یک مقصد نامشخص فروخته اند.

بنا به اعلام وزارت یاد شده، صادرکنندگان خصوصی در اوایل هفته گذشته نیز از 120 هزار تن گندم سفت قرمز زمستانه به الجزایر فروخته بودند.

شرکت تحلیل و بررسی اینفورما اکونومیکس آمریکا پیش بینی کرد، در سال 2018 سطح زیرکشت سویا در این کشور به 91 میلیون و 387 هزار ایکر افزایش می یابد در حالی که سطح زیرکشت ذرت و گندم به ترتیب به 89 میلیون و 675 هزار و 31 میلیون و 93 هزار ایکر کاهش می یابد. هر بوشل معادل 25.4 کیلوگرم و هر ایکر معادل 0.4 هکتار است.

تیتر یک
  • آخرین اختلاف‌ها و تفاهم‌ها در مذاکرات وین

    اقتصادنیوز: بی‌تردید روند مذاکرات وین برای احیای برجام با توجه به پیچیدگی‌ها و موانع موجود تا اینجای کار مثبت،…

از دست ندهید
بلیط هواپیما