کدخبر: ۱۹۹۱۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سرانجام پلیس برای ساماندهی بازار ارز وارد عمل شد

فارس: رئیس پلیس آگاهی ناجا با اعلام ورود پلیس به موضوع خرید و فروش ارز در بازار آزاد، گفت: مأموران پلیس در حال شناسایی خریداران، فروشندگان و تأثیرگذاران و حامیان آنها در بازار ارز هستند که با شناسایی این افراد به برخی از آنها تذکر داده شده و تعدادی را نیز دستگیر خواهیم کرد.

سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در حاشیه همایش رؤسای اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سراسر کشور در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص نوسانات اخیر دلار و ارز و ورود پلیس به بازار آزاد ارز، اظهار داشت: با درخواست رئیس‌کل بانک مرکزی جلساتی در این زمینه برگزار شده تا بتوانیم اقداماتی را برای جلوگیری از سوءاستفاده از ارز در بازار طراحی کنیم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: مأموران پلیس آگاهی در حال شناسایی خریداران و فروشندگان بازار ارز هستند؛ همچنین افرادی که در این زمینه تأثیر گذارند.

سردار مقیمی به برخورد پلیس در سنوات قبل در بازار ارز اشاره و بیان داشت: قطعاً به آن شکل که در گذشته در خیابان‌ها دستگیری داشتیم، نخواهیم بود و اقدام ما نسبت به سنوات قبل در بازار ارز متفاوت است.

وی گفت: در حال بررسی و شناسایی تأثیر گذاران در بازار ارز و حامیان و پشت پرده آنها هستیم؛ البته برای ما روشن شده که این افراد چه کسانی هستند.

این مقام ارشد پلیس آگاهی کشور تأکید کرد: با این اطلاعات، به برخی از افراد تذکراتی داده شده و تعدادی را نیز دستگیر خواهیم کرد.

وی گفت: البته تعداد افرادی که در خیابان، مبادرت به خریدوفروش ارز می‌کنند، مغازه‌دارانی هستند که می‌توانند در بازار ارز تأثیرگذار باشند.

سردار مقیمی با اعلام این مطلب که از اعلام سایر جزئیات معذور است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری بانک مرکزی اقدامات مهم و رضایت‌بخشی را در حوزه ارز داشته باشیم.