کدخبر: ۲۰۱۱۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قرارداد ترکمنچای مقابل کسبه پلاسکو؟

ایسنا : همزمان با ایام دهه فجر که کسبه منتظر کلنگ زنی وعده داده شده از سوی بنیاد بودند، خبر رسید که معاونت حقوقی بنیاد مستضعفان از کسبه خواسته تا تفاهم نامه‌‌ای را امضا کنند که به موجب آن متعهد شوند پس از تکمیل ساخت دوباره پلاسکو و تحویل واحدهای تجاری جدید، اقدام به خرید این واحدها به قیمت روز خواهند کرد.

پس از گذشت یکسال از حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو و به دنبال آن تخریب کامل این ساختمان و همچنین به دنبال تعهدی که بنیاد مستضعفان به عنوان مالک ساختمان در همان روزهای اول حادثه خود را به آن ملتزم کرد، مبنی بر ساخت مجدد ساختمان پلاسکو در مدت ۲ سال، گفته شد کلنگ بازسازی این ساختمان در سالگرد تخریب آن یعنی ۳۰ دی ماه سال جاری به زمین زده خواهد شد که به دلایلی این اتفاق به ایام دهه فجر موکول شد.

همزمان با ایام دهه فجر که کسبه منتظر کلنگ زنی وعده داده شده از سوی بنیاد بودند، دیروز خبر رسید که معاونت حقوقی بنیاد مستضعفان از کسبه خواسته تا تفاهم نامه ای را امضا کنند که به موجب آن متعهد شوند پس از تکمیل ساخت دوباره پلاسکو و تحویل واحد های تجاری جدید، اقدام به خرید این واحدها به قیمت روز خواهند کرد.

همانطور که انتظار می رفت این امر که با وعده های پیشین بنیاد مستضعفان منافات دارد، از سوی کسبه آسیب دیده پلاسکو با مخالفت روبرو شده و شورای پلاسکو هم در اطلاعیه ای ضمن عدم تایید این تفاهم نامه ومخالفت با ان بر تکرار خواسته اولیه آنان مبنی بر بازگشت وضعیت سابق واحدها به شیوه ای که قبل از حادثه سال گذشته وجود داشته، تاکید شده است.

متن اطلاعیه شورای پلاسکو به شرح زیر است؛

شنیده‌ها حاکی از آن است که در سایت بنیاد و همینطور به صورت پیامک ، مطلبی به‌عنوان دعوت برای انعقاد تفاهم نامه آمده است.

برای تنویر افکار همکاران محترم به‌عرض می‌رسد:

تفاهم که خواسته اولیه کسبه بوده و در عرض بیش از یکسال گذشته مکررا توسط کسبه و شورا و کار گروه دولت عنوان شده است و بنا بر تفاهمی جامع که منافع هر دوطرف یعنی مالک و کسبه را در برگیرد، بوده است و متن پیشنهادی معاونت حقوقی بنیاد خارج از توان کسبه بوده است.

همچنین مغایر با فرمایشات مقام معظم رهبری و اظهارات و مواضع شخص آقای سعیدی کیا ریاست محترم بنیاد مستضعفان و همینطور روال حمایتی کار گروه محترم دولت بوده و به نوعی قسمت اعظم کسبه قادر به تحویل مغازه خود که در واقع خریدن آن از مالک انهم به قیمت روز است نخواهند بود.

در ضمن شورا به نمایندگی از کسبه این تفاهم نامه پیشنهادی را به هیچ وجه تایید نمی‌کند.

در آخر باز هم به خواسته اولیه خود که همواره در این مدت عنوان شده است پایبند بوده و مصرا تقاضای اعاده وضع سابق در همان عرصه (زمین موجود پلاسکو) را داریم.