رفتار صرافان عوض شد/ موج «دلار» در راه بازار

کدخبر: 202499
افت شدید انواع نرخ ارز دیروز در حالی ادامه یافت که گزارش‌ها از بازار ارز حاکی است که کاهش قیمت ارزها باعث شده تا اکثر صرافان به جای خرید به فروش روی بیاورند و برای فروش ارز عجله نشان دهند.

افت 25 تومانی نرخ دلار باعث شد تا دیروز ورود این ارز که مدت‌ها بود نرخ 4500 تومان را برای خود محدوده امنی ثبت کرده بود وارد کانال 4400 تومان شود.

نکته جالب بازار ارز این بود که صرافان با دیدن افت نرخ دلار و سایر ارزها بیشتر فروشنده باشند و عجله زیادی برای فروش ارزهای خود نشان دهند.

در صورت تداوم این وضعیت می توان انتظار داشت که موجی از ارز و به طور ویژه دلار به بازار سرازیر شده و زمینه کاهش بیشتر قیمت ها را فراهم آورد.

بنا براین گزارش، نرخ یورو نیز دیروز با 52 تومان کاهش 5523 تومان دادوستد شد. درهم نیز با 4 تومان کاهش 1300 تومان و پوند انگلیس با 26 تومان کاهش 6707 تومان خریدوفروش شد.

در حالی که دیروز نرخ انواع ارز و اونس جهانی طلا کاهش یافته بود اما قیمت انواع سکه بهار آزادی به آن صورت افت نداشت.

سکه بهار آزادی طرح جدید بدون تغییر قیمت یک میلیون و 478 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و 445 هزار تومان به فروش رسید.

نیم سکه بهار آزادی با 3 هزار تومان کاهش 722 هزار تومانی و ربع سکه بهار آزادی با هزار تومان کاهش 442 هزار تومان به فروش رسید.

هر گرم طلای 18 عیار نیز با 668 تومان کاهش 143 هزار و 320 تومان دادوستد شد.

منبع: فارس
تیتر یک
  • حقوقی های بازار سهام از پس خرس ها بر می آیند؟

    اقتصادنیوز: دیروز در شرایطی که شاخص هم‌وزن بیش از ۵ هزار واحد سقوط کرد حقوقی‌ها توانستند شاخص را سبزپوش نگه دارند، آیا…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید