طلا به کف 40 روزه خورد / دلار همچنان رشد کرد

کدخبر: 210309
اقتصاد نیوز : طلا که در ساعات میانی دیروز به کف قیمت خود در 5 هفته گذشته رسیده بود، صبح پنجشنبه نیز به دلیل افزایش شاخص دلار، نزدیک همین قیمت باقی ماند. دلار از سد مقاومتی 91 واحدی عبور کرد تا اونس طلای جهانی بیش از پیش تحت فشار قرار بگیرد.

 

به گزارش اقتصاد نیوز، خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد: شاخص طلا که نرخ برابری دلار آمریکا در برابر مجموعه ای از ارزها را اندازه می گیرد، اکنون نزدیک بالاترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته است. 
افزایش بازدهی اوراق خزانه آمریکا نیز به کاهش اخیر قیمت فلز زرد کمک کرده است. افزایش بازدهی این اوراق، سرمایه گذاران را به خروج از بازار طلا و خرید اوراق یاد شده تشویق می کند. 
قیمت تحویل فوری طلا در ساعت 01:01 بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن با اندکی تغییر به یک هزار و 323 دلار و 34 سنت در هر اونس رسید.
بهای فلز زرد دیروز در این بازار به یک هزار و 318 دلار و 51 سنت در هر اونس رسید که کمترین قیمت از 21 مارس (اول فروردین) است.
بهای طلا در معاملات آتی بازار کامکس آمریکا نیز در ساعت یاد شده تنها با 0.1 درصد افزایش نسبت به آخرین قیمت دیروز به یک هزار و 324 دلار و 60 سنت رسید.
شاخص دلار پس از آنکه دیروز به 91.261 که بالاترین سطح از 12 ژانویه (22 دی) است، افزایش یافت؛ صبح امروز در سطح 91.177 ثابت ماند و فاصله چندانی از رکورد دیروز نگرفت.
بازده اوراق خزانه آمریکا دیروز با اندکی افزایش به بیش از سه درصد رسید. احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی امریکا موجبب افزایش بازده این اوراق شده است. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما